Ayrıntılı fihrist ve arama motoru yapıp yazdirma yardım

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Arkadaşlar işim gereği bir markaya ihtiyacım oldu ararken tesadüfen isteyin gördüm öncelikle süper bir bilgi paylaşım ortamı olmuş tebrik ederim.
Ben bu makro konusunda ve site de yeniyi hatam olursa şimdiden herkesten özür dilerim. Benim biraz teferruatlı bir makroya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim ben birşeyler yapmaya çalıştım ama beceremedik size baştan konuyu anlatarak başlayayım.

ilk sayfa fihrist olacak burayı 2 sutunda çözmeliyiz ad soyad ve oda no olacak buraya userform dan veri girip son veriyi en alta ekleyecek aynı formdan arama yaparak bulunduğu hücreye gidecek ve forum temizleyecek birde dolu olan en alt satırın üzerindeki boş satırı silecek hatta isim yoksa oda numarasını da silecek ilk sayfada işimiz bitmiş olacak .
İkinci sayfada user forma ismi girdiğimde ilk sayfadan oda numarasını da alip yanindaki hücreye getirecek ve ben bu adama aynı user form üzerinden bir şifre bir özel kod 10 tane ye kadar müşteri adı herbir musteri adinin karşısına da adres ve telefon numarası girerek kaydettiğinde son satıra bu bilgileri ekleyecek gerekirse ben bunları oda numarası adres yada telefon numarasına göre filtreleye bileceğim aynı isim ve sifreden daha önce varsa isim için beni uyanıp yine de yazmama izin verecek şifre için izin vermeyecek ve bu sayfada işimiz bitmiş olacak.
Üçüncü sayfa bizim çıktı sayfamiz olacak burada hazir bir tablomuz zaten var 2. Sayfaya son girdiğim bilgileri bu tabloda ki satırlara sıra ile yazacak . Ve bu form üzerinde düzenleme yapmama izin vererek baskı ön izleme ve yazdir butonları olacak bu sayfada böyle bitecek
Ve bana göre en zor olani
4. Sayfa form sayfamiz oda numarasını yazıp arttığında aynı odadaki kişilerin listesini dökecek benim seçtim ismi yandaki hazir formda ""isim , oda no , şifre, özel kod, müşteri adı,müşteri telefon numarasını ve tarihi "" düşürecek ve yazdıracak oradakilerin hepsini yaz dir dersem sıra ile önlü arka li yazdiracak ve bu sayfada da işimiz bitmiş olacak

Biliyorum çok uzun oldu ama yardımcı olabilecek kimse cikar mi acaba ilk 2sayfayi ben yaptım gibi sonrası kafamı çok karıştırdı yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.