ayrıştırma hakkında formüle ihtiyacım var

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Forumda yeniyim arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.
exceldeki A hücresinde yaklaşık 400 bin tane link var.Bunlardan istemediklerimi B hücresine taşımasını hangi formulle ve nasıl yapabilirim.?

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe (64 bit)
Affınıza sığınarak. Doğru anlamak açısından. A ve B hücresi derken. A1 ve B1 hücreleri mi. Yoksa sütun mu. Yapılamayacak bir şey değil. Ancak hangilerini istemediğinizi nasıl tayin edeceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
sütun abi ya pardon sizin kadar iyi değilim.
Örneğin hücre içinde wordpress.com blogspot.com gibi kelime geçenleri B sütununa nasıl taşıyacağım

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Estağfurullah, dosyayı inceleyiniz. A sütununda bulunan linklerden istediğinizi B sütununa taşıyabilirsiniz. A sütunundan istediklerinizi kesip B2 hücresine yapıştırın. A2 ve B2 sürekli boş kalacaktır. Normal şekilde CTRL basılı tutarak hücreleri seçiniz ve yek seferde CTRL+X yaparak B2 hücresine CTRL+V yapınız.

HARİCİ LİNK

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
TEŞEKKÜR EDERİM ABİ
AMA YAPAMADIM GALİBA BEN ANLATAMADIM :)
şimdi sütunda buluna 400 bin urllerin hücre icerisinde benim istemediğim kelime geçenleri silmek istiyorum desem buna nasıl bir formül bulacağım .
mesala urlnin tamamı değil, urlde geçen istemediğim kelimeleri olan hücreyi silme istiyorum.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TEŞEKKÜR EDERİM ABİ
AMA YAPAMADIM GALİBA BEN ANLATAMADIM :)
şimdi sütunda buluna 400 bin urllerin hücre icerisinde benim istemediğim kelime geçenleri silmek istiyorum desem buna nasıl bir formül bulacağım .
mesala urlnin tamamı değil, urlde geçen istemediğim kelimeleri olan hücreyi silme istiyorum.
Bu şekilde hiç bir işlem yapmadım. Böyle bir kod yazılabilir mi, ondan bile emin değilim. Neticede kesin şeyler söylemiyorsunuz. Yazılabiliyorsa eğer, hocalarımız ilgilenecektir.
Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar, şöyle deneyebilirsiniz.

1. Ctrl + H tuşlarına aynı anda basın.
2. Açılan "Bul ve Değiştir" penceresinde "Aranan" yazan yere, silmek istediğiniz veriyi yazın.
3. Alttaki "Tümünü Bul" butonuna basın.
4. Şimdi klavyeden Ctrl + A tuşlarına basın. Böylece bulunmuş olan tüm değerler sayfa üzerinde seçilmiş halde olacaktır.
5. "Bul ve Değiştir" penceresini kapatın.
6. Klavyeden "Delete" tuşuna basın.

aramış olduğunuz veriler silinecektir.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Merhabalar, şöyle deneyebilirsiniz.

1. Ctrl + H tuşlarına aynı anda basın.
2. Açılan "Bul ve Değiştir" penceresinde "Aranan" yazan yere, silmek istediğiniz veriyi yazın.
3. Alttaki "Tümünü Bul" butonuna basın.
4. Şimdi klavyeden Ctrl + A tuşlarına basın. Böylece bulunmuş olan tüm değerler sayfa üzerinde seçilmiş halde olacaktır.
5. "Bul ve Değiştir" penceresini kapatın.
6. Klavyeden "Delete" tuşuna basın.

aramış olduğunuz veriler silinecektir.
OLDU YAPTIM ALLAH RAZI OLSUN BU FORUM 10 NUMARA 5 YILDIZ YAV :)