BA-BS RAPORUNDA İSTEK

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003,TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-06-2021
Merhabalar,
ekteki dosyamda müşterilerimisin hem vergi no hemde tc kimlik numaraları yazanlar var. bu rapor farklı farklı ticari programlardan alındığı için bir programda sadece vergi no yada tc no olarak görünüyor, diğer programda da hem tc hem vergi no yani 2 side görünüyor, bu da birden çok müşteri görünüyor, benim istediğim müşterinin vergi numarası olsa dahi, tc kimlik numarasına ilave etsin, ama sadece vergi numarası görünüyorsa vergi numarası olarak toplamları alsın. Sizden ricam yardımcı olmanız. Çünkü bu rapor bizim için çok önemli.
Yani 1 den çok mükerrer kayıtları tek kayıda düşürmek istiyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003,TÜRKÇE
25-06-2021
Yardımcı olacak kimse yokmu acaba.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Bence şöyle yapılabilir:

Bir veritabanınız olur. Bu veritabanında müşteri/mükelleflerin listesi olur. Bu listenin ilk sütununda müşterinin/mükellefin kayda alınmış ya da alınabilecek vergi no, TC no gibi bilgileri olur ve karşılarında da asıl olması gereken doğru vergi no/TC no ve isimleri bulunur.

Dosyanızdaki listeye yeni bir sütunda bahsi geçen müşteri mükelleflerin olması gereken vergi no/TC noları formül ya da başka bir yöntemle kaydedilir.

Sonrada bu kayıtlar esas alınarak ister özet tablo ister formül ya da başka bir yöntemle istediğiniz sonuçlar elde edilir.

Dosyanızda buna uygun düzenleme yaptım. Ekli dosyayı inceleyiniz:

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003,TÜRKÇE
25-06-2021
Yusuf Bey Merhabalar,
Göndermiş olduğunuz tabloda Veriler sayfasındaki verileri benim satış noktası ciro sayfasından mı aldınız, bunu nasıl oluşturdunuz peki.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Evet ordan önce vergi numarası dolu olanları aktardım ve yinelenenleri kaldırdım, sonra TC numarası dolu olanları aktarıp yinelenenleri kaldırdım.

Bu kısmı sizin oluşturmanız gerekiyor. Olabilecek her müşteri yazılışı için gerçekte olması gereken benzersiz bilgileri veriler sayfasında oluşturmalısınız. O sayfa düzgün oluşunca asıl sayfanızda eklediğim sütunlardaki düşeyara formülleri sayesinde o benzersiz olan bilgiler tabloya gelir ve özet tablo raporu da o bilgiler esas alınarak hazırlanır.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003,TÜRKÇE
25-06-2021
Yusuf bey makro kod ile yapılabilir mi bu işlem.