Bağlantılar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Merhabalar;
Daha önce ofis2003TR kullanıyordum. Ofis2007TR kullanmaya başladım. Önceki sürümde excelde bağlantılı bir dosya açtığımda bağlantıları güncellec/ devre dışı bırak diye uyarı sekmesi geliyordu. 2007'de bunu bir türlü yapamadım. Çalışma kitabının bağlantılı olup olmadığını dahi anlamadan dosya açılıyor. Bu uyarıyı nasıl görebilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Sn. Hamitcan; Veri sekmesi içinde araştırdım İstediğimi yapamadım. Genellikle çalışma kitaplarını bağlantılı dosyalar olarak yapıyorum. Günlük oluşturduğum dosya birde dublör olarak kullandığım ANA DOSYAM var. Dublör dosyam bağlantılı. Açıyorum açtığımda "Bağlantıları güncellemek istermisiniz" uyarısını almak istiyorum 2003 versiyonunda bu vardı. Ben isteğe bağlı bağlantıları güncelleyim yada güncellemeyim bana soran sekme gelsin istiyorum. Bunu Veri içilnden yapamadım?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
2007 problemli bir sürümmüş, 2010'u tercihen kullanabilirsin.
2010'un MENÜSÜ böyle, benzerlik varsa burada bir arayın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Sayın Seyit Tiken;
Veri sekmesi içinde Bağlantılar var zaten. Ben sorunumu anlatamatım sanırım :)
Hocam; 2003 excelde başka dosya bağlantılı çalışma kitabını açtıığımızda "Bağlantılar Güncellensin mi" diye uyarı penceresi geliyordu. Burada güncelle / güncelleştirme diye işlem yaptırabiliyorduk.

2007 versiyonunda bu uyarıyı almak istiyorum. Uyarı hiç çıkmıyor..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Değerli arkadaşlar; Resimde görülen uyarıyı almak istiyorum...