Bağlantılı veriler

Sorum daha detaylı olarak ornek 1 dosyasında açıklanmıştır.
Ornek 2 nin Sheet1 sayfasında olan A sütunundaki veriler sheet2 nin A sütununda aynı şekilde otomatik yazdırılmış ama sorun sheet2 nin A sütununda otomatik yazdırılan verilerin yanlarındaki sütunlarda onlara ait ek bilgiler mevcut.

sheet1 de sıralama yaptığımızda sheet2 de otomatik sıralanıyor. O zaman da sheet 2 nin b sütununda bulunan veriler a sütunundakilerle uyuşmamazlık yapıyor.

Bu konuda Gerekli yardımınızı rica ediyorum.
Saygılarımla..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Bir örnek yaptım ama işine yarar mı bilmiyorum istersen bi bak.

Sn. Talip Bey,
Benim sorduğum soruya tam olarak cevap alamadım.
Sheet 2 deki c d e sütunlarnda olan veriler sheet1 de sıralama yapıldıktan sonra bozuluyor. Bu problem sizce nasıl hallolur.

EK BİR ÖRNEK

Sorumu daha detaylı anlamanız için size daha detaylı örnek gönderiyorum...

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sn. gecemavisi
Yanlış anlamadıysam;
İstediğiniz işlem biraz karmaşık gibi. Çünkü verileriniz eksik. Gönderdiğiniz dosyaya göre; Eğer, Adı Kazım'sa ve Bay'sa Excelin, onun Doğum Tarihini bilmesini istiyorsunuz gibi... Yada Kişi sayısı kadar Eğerli bir formül kurmak gerekecek gibi.

Hayır hocam, sadece 1. sayfadan iki sütundaki bilgileri alacak ikinci sayfaya aktaracak. Ben de bu kişilere ait diğer verileri 2. sayfanın 3. sütununda 4. sütununda gireceğim. Sıkıntı ise c d e sütunundaki veriler yerinde duruken, 1. sayfadan bir satırdaki veriyi silip sıralama yaptığımda 2. sayfadaki 1 ve 2. sütunda değişecek. 3.4.5 sütunları değişmeyeceği için kişilere ait diğer veriler başkasının ismiyle karışmış olacak.

İlgi ve zahmetinize teşekkür ediyorum