Bağlı Excel Tablosundan veri alma sorunu

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Başlık sanırım açık; ekli Excel tablosundan, Access projemdeki GUNLUK tablosuna veri eklemek istiyorum. Excel tablosuna bağlantı güncelleştirilerek, (mevcut bağlantı yolu değiştirilerek) excel tablosu bağlı tablo haline getirildikten sonra "GunlukEkle" adlı ekleme sorgusu ile bağlı Excel tablosundan "Kantar" adlı formdakı başlama-bitiş tarih parametreleri aralığında veri süzerek GUNLUK adlı tabloya ekleme yapmak istiyorum ancak hata veriyor. Veri tiplerini karşılaştırınca, excel tablosundan kopyalayıp yapıştırınca her hangi bir sorun yok.

Forumda yaptığım aramalar sonucu, alanların veri türlerini değiştirmek, tarihi formatlamak, boş alanları kontrol etmek vs. önerilen çözüm yollarını denememe bir kaç gündür uğraşmama rağmen sorunu çözemedim.

En son durumda hata mesajı "Ölçüt ifadesinde veri türü uyuşmazlığı!" şeklinde görünüyor. Tarihle ilgili bir eksiklik olduğunu hissediyorum, tarihi formatlamayı denedim ancak iki tarih aralığı olduğu için bunun da içinden içinden çıkamadım.

Hatayı düzeltip sorgunun sorunsuz çalışması için yardımını esirgemeyen arkadaşlara peşin teşekkürlerimi sunarım.

Ekli dosyalar

Bağlı dosyanı tasarım modunda açınca GRSTRH ve CKTRH alanları "Tarih/Saat" formatında ve Biçimleri "dd\.mm\.yyyy" şeklinde görünüyor. Biçimini "Kısa Tarih" olarak değiştirince çözüm oluyor mu bir deneyin