Bakİye Hesaplamasini Tek Form Üzerİnden İlgİlİ İsİmlere Ayri Ayri Nasil Yapabİlİrİm

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Merhaba,
Sizlerinde yardımıyla daha önce hazırlayıp forumda paylaştığım kasa tutanağı üzerinde çeşitli yenilikler yapıyorum fakat şöyle bir sorunum var.Kasa G/Ç diye formum var orada ilgili ismi seçip çift tıklayınca ilgili isme ait verileri süzüp listboxa getiriyor. Fakat birden fazla isme kayıt girdiğimde kayıtları kasa giriş çıkış tablosunda sorguyuda kasa giriş çıkış sorgusunda tuttugu için bakiye hesaplamaları birbirine karıştırdım. Benim istediğim bütün kayıtları tek bir yerden yapacağım ama hesaplamaları ayrı olacak. Yani Y.Bayır kaydını seçtiğimde Y.Bayırın bakiyesi, Mamak Dediğimde mamak kaydına ait bakiyeler gelmeli. Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba murat_06,
Bence bu listbox ları kulanmayın artık,
bir sürü kod kalabalığı oluyor.
formlarla ve açılır kutuyla pakaala yapılabiliyor bu olaylar.
Bakin bakalım olmuşmu.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
merhaba,
Sayın akd sağolun ilgilenmişsiniz ama bu formlarda da bakiyeler yine istediğim gibi olmamış. ilgili ismi seçtiğimde o isme ait bakiyelerin gelmesi benim istediğim. Hesaplama yaptırıken bakiyeleri aynı sorgudan yaptırıyoruz bu sorgu hesaplama yaparken aynı zamanda mağaza isimlerine göre bir hesaplama kriteri olmalı.Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Ör.1.kayıt Y.bayır a ait bakiyesi 100ytl 2.kayıt üreğil olsun girdiğimiz kayıt sonucu üreğil bakiyesi 50ytl tekrar y.bayıra kayıt girdiğimizde bakiye 100 ytl yerine 150 ytl geliyor istediğim y.bayır seçtiğimizde 100ytl gelmesi.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

bununla ilgili bir uygulama sanırım aya göre süzme diye bir konu vardı onda var

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Arkadaşlar ben aylara göre süzme yapmak istemiyorum sadece form üzerinde ilgili kayıtlara ait bakiye hesaplamalarında sıkıntım var. Daha önce de yazdım ilk kaydı y.bayır olarak yaptıgğımda 2.kaydı da üreğil yatığımda üreğilin bakiyesi yanlş geliyor.o kısmı düzeltmek istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Lütfen Yardım

Arkadaşlar formun hazırlanmasında bu bölüme mutlak ihtiyacım var ama ben henüz yapamadım. Sizlerin yardımlarınızı bekliyorum.:yardim:

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

diğer dediklerini yaptım ama toplam olayını bir iki gün içinde yaparım sorunu takip et

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Merhaba,
Sn Gulsum1 benım ılk yaptıgım formlarda kaydı gırmeden magazayı secmesını saglamıstım o sekılde olursa bır nebzede olsa yanlıs yere kayıt gırılmesını onlemıs oluyorum ve orada sectıgım magazaya gore suzme ıslemı olmustu kı o sekılde olması benım ıcın daha ıyı. Sorunum sadece bakıye kısmında ıdı hala da sıkıntım devam edıyor. Insallah sayenızde cozecegız.

Excel Vers. ve Dili
2003
Cevap

dediklerini yaptım açılan formdan sadece para giriş ve çıkışlarını yapacan toplam ve bakiye altta görünür mağaza ekranı ayrı bir yeni mağaza giriş ve bir de ilgili mağaza bilgileri düzenleme ekranı var sen mağazalara bilgi gireceğin için tablo ve formlarında düzeltme yaptım

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Teşekkür ederim Sn. Gulsum1 siz farklı bir boyut kazandırmıssınız ben hıç bu şekilde düşünmemiştim.Sağolun.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkür

Sn. Gulsum1

Özverili katkı ve paylaşımınız için size ne kadar teşekkür etsek az, her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.

Sağolun. Her şey gönlünüzce olsun.