BAKİYE SUTÜNÜ OLUŞTURABİLMEK

BAKÝYE SUTÜNÜ OLUÞTURABÝLMEK

öncelikle herkese merhaba

acceste bir cari hesap tablosu hazırladım. ekte hazırladığım örnek kayıtları göreceksiniz. problemim şu ki, sorgu sayfasına bakiye sutünü oluşturamıyorum. bu kayıtlara göre acaba nasıl bakiye oluşturabilirim.
yardımlarınızı rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

arkadaşlar konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim. daha önceki konuyla ilgili problemleri inceledim ancak benim tabloma bir türlü uyum sağlatamadım.

bana bir formul öğretenin kırk yıl hatırı vardır sözünü hatırlatır. acil yardımınızı rica ederim...... :hihoho:

merhaba

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. ancak belirttiğiniz linklerde istediğim cevabı bulamadım. örnek sorgumda herhangi bir müşterinin fatura ve ödeme bilgileri var. fatura bilgileri müşteriyi borçlandırdığından "+" ödeme bilgileri müşteriyi alacaklandırdığından "-" olarak kayıtlarda görülmektedir. bu sutündaki bilgilere göre yanına ek bir sutün açıp bu eksi ve artı tutarların birikimli toplamını gösterir bir bakiye sutünü oluşturmak istiyorum. şöyle ki:

ft tarihi müşteri adı tutar bakiye
01.01.2006 xx 21 21
01.02.2006 xx -18 3
01.02.2006 xx 19 22

bunu daha önce bir forum konu başlığında jale hanımın hazırladığı bir örnekte dsum formülüyle yapıldığını gördüm ancak ben kendi tabloma bunu uyguladığımda aynı neticeyi alamadım. hata bende biliyorum ancak hatanın nerede olduğunu bilememek hatayla yüzleşmemi engelliyor...:)

bu arada bu forum access ve excel konusunda türkiyedeki en başarılı site olmuş. tebrik ediyorum. başarılarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

şansımı son bir kez daha zorlamak istiyorum. hala cevap verecek birisi yok mu?