banka veritabanı (access)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
merhaba arkadaşlar..
acceste banka veritabanı yapmam lazım..tablolarım hazır ilişkilendirme yapmaya çalştım pek oldu sayılmaz ...yardımcı olursanız çok sevinirim..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın meleqim,

Sizin tablo ilişkilerinde değil de tablo yapısında hata var.

her tabloda birincil anahtar alan banka no olarak alınmış bu hatalı. şubeler tablosunda şube no birincil anahtar olmalı. Ayrıca numaralandırmada da kendinizce bir kategorilendirme yapıp ona göre numara verdiniz buna da gerek yok. Birincil anahtar alanlara (banka no, şube no, ödeme no vs) otomatik sayı veri türünü atarsanız uygulamanın işleyişi daha kolay olacak.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
dediğiniz gibi yapmaya çalıştım bu kadar oldu geri kalan ilişkilendirmelerde yardımcı olurmusunuz bunu acilen bitirmem lazım..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın meleqim,

Uygulamanızı nasıl düşündüğünüzü bilemiyorum, bazı eklemeler ve düzeltmeler yaptım. Bir inceleyin.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
yardımlarınız için teşekkür ederimm...
fakat ilişkilendirmelere tıkladğımda alt veri sayfası ekle diye bişey çıkıyor onu ne yapmam gerekiyor??

Excel Vers. ve Dili
Siz tam olarak ne yapmak istediğinizi anlatın, fazla da düşünmeyin o naktayı. Formlarınızı oluşturun, form içine alt formları yerleştirmeye bakın.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
mesela baktığımızda müşterinin hangi kredileri aldığını..
çalışanların hangi şubeye bağlı oldukları gibi..zaten fazla düşünmeye zamanım olmadı bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim..
şimdi bu noktadan snra bn direk formlaramı geçeyim..yoksa tablolarda daha yapılcak şeyler varmı??

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
kusura bakmayın ama bnm bunu bitirmem lazım..
sorumn cvbını bekliyorum..teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Sayın meleqim,

Daha üstünde düşünemedim diyorsunuz ve ne istediğinizi tahmin etmemizi istiyorsunuz. Nasıl olacak bende anlayamadım.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
ilişkilendirmelere tıkladğımda alt veri sayfası ekle diye bişey çıkıyor dedim yha o ne oluyor yani ne yapmam gerekiyor ??

Excel Vers. ve Dili
Ben de size şimdilik o noktayı gözardı edin dedim. Excel değilki access tabloda herşey bitsin.

Bir şey yapmak istiyorsanız açılan listeden bir tablo seçin. Ama neye göre olacağını siz bileceksiniz çünkü uygulama sizin.

Excel Vers. ve Dili
Access
Sql
OracLe
Vb.Net
Saol

GüZeL payLaşım....