Barkod Sorunu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 tr
Depo Takip programına kendim barkod satırı ekledim.
Girişler yapılırken barkod okuyucu aracılığı ile ilaç isimleri bir kez tanımlandıktan sonra sonraki girişlerde barkod okutulunca laçların otomatik tanımlanmasını ve çıkış yapılırkende barko okutulunca otomatikmen ilişkili ilaç adedinden düşülmesini istiyorum.
Nasıl yapabilirim acaba

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Sayın Barkod,

Senin soruna bilenler mutlaka cevap verecektir ama söz barkod konusundan açılmışken bir iki soru da ben soracağım. Şu ana kadar barkodla ilgili hiç denemem olmadı. Doğrusu merak ediyorum. barkod programa nasıl eklenir. Nasıl işlevini yerine getirir. Bununla ilgili örnek ve bilgi arıyorum. Anladığım kadarıyla siz bir deneme yapmışsınız. Paylaşırsak çok memnun olurum.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Barkod tanımlama

Arkadaşlar merhaba, barkod olayı sadece makineden barkodu okutup gerekli numarayı satıra getirme işlemi. Normalde yaptığın stok kartına barkod no diye bir alan tanımla fakat fakat barkod tanımlama şekilleri vardır. En çok kullanılan Ean13 tür. 13 rakamdan oluşur rakamların kontrol sıraları ilk 3 hane ülke kodu, sonraki 5 hane firma kodu, 4 hane ürün kodu ve son hane kontrol kodudur. Burada önemli olan kontrol kodunun doğru verilmesidir. Modüler matematik sistemine göre işler. Herneyse ben barkod numarasını doğru bir şekilde oluşturduğunuzu varsayarak işlemi anlatıyorum. Stok çıkış ekranı dediğimiz bir veri görünümünde bir form var. Bu formda sıra ile şu satırlar var barkod, ürün kodu, adı, birim fiyat, adet, tutar. şimdi barkod kısmını combobox yaparak seçtiğimiz barkod numarasından diğer alanların dolmasını sağlıyoruz. dolacak alanlar ürün kodui adı, birim fiyat(opsiyonel); barkodu okutup entera bastığımızda sekme sırasından adet hanesine gitmesini sağlıyoruz.Adedi yazdıktan sonra sekme sırasından tekrardan barkod hanesine gitmeyi sağlıyoruz. bu şekilde işlem devam ediyor. Barkod sadece oradaki numarayı elle değilde otomatik olarak okutulmasını sağlamak içindir. ellede aynı numarayı yazsanız sistem çalışır. Giriş ve Çıkış olayı içinse giriş için ayrı bir form Çıkış için ayrı bir form tasarlanacak, daha sonra sorgu ile aradaki farklar hesaplanıp kullanıcıya depoda kalan miktar gösterilebilir. Arkadaşlar umarım yardımcı olmuşumdur. Örneğini hazırlamaya vaktim olmadığı için yazdım en kısa zamanda örneğinide eklemeye çalışacağım. Herkeze kolay gelsin iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2010
Barkod Örnek

sayın barkod sanırım göndereceğim örnek senin yapacaklarına fikirdir. daha tamamı bitmedi fakat barkod kısmı çalışıyor yani daha tasarlanacak çok iş var
ayakkabı üzerine barkod no kendisi oluşturuyor siz deneme yaparak bunların nasıl işlediğini anlarsınız iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2010
ha birde şu var ki ben barkod no yu kendim yazmıyorum ve ayrıca barkodları bir label proğramından OBDS bağlantı yaparak aktarıp önce barkod basacaksınız sonra bu barkodları ürünlerin üzerine dahasonra satışa benim satış alış fişlerim yada iade fişlerim gibi hepsi aynı form üzerinden çalışacak şekilde tasarlandı frmFişDüzenle formunu açıp buradan işlem tiplerini ve fatura irsaliye seçtikten sonra yaparsanız iyi olur birde stokta olmayan ürünleri girmeye çalıştığınızda özellikle dahili giriş yani barkodsuz için altform da değişken var siz stokta olmayan bir barkod kodu ama stokadın dan bu alışlar için geçerli sizi stok kartına yönlendirip burada ürünü tanımlamanıza ve barkod oluşturmanızı sağlıyor ve sonra da siz oluşturma işini bitirince stokkartını kapatır kapatmaz forma geri döner ve yeni açtığınız kodunuzu fiyat ve gerekli alanları ile birlikte ekleyediğini görürsünüz. bir deneyin size fikir verir en azından

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 tr
sayın atilla52
size gerçekten çok teşekkür ederim
forumu dikkatle takip ettiğiniz ve yardımlarınız için
şu ana kadar sorularıma sadece sizden yanıt alabildimve aldığım yanıtlar çok işime yaradı.diğer arkadaşlarında ilgi göstermelerini bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın barkod teşekkür ederim
aslında diğer arkadaşlarda çok alakalı bu konularda ben takip ediyorum fakat bazen müsait zamanları olmayabilir burada ki arkadaşların hepsi değerli şu da bir gerçek ki bazı arkadaşların sadece barkod konusunda bir uygulama yapmamış olabilirler onun için bu tür sorulara cevap vermek zaman alır ön araştırma yapmak gerekir yosa arkadaşların hepsi bu konuda size yardımcı olur
özellikle sayın modalı nın bilgisine saygı duyuyorum karmaşık çözümlerde üstüne yok özellikle fonksiyonlar ve kod ile ilgili iyi bir araştırmacıdır. barkod olayına gelince ben ayakkabı firmasında çalışıyorum ve aynı zaman da ücretli proğram yazıyorum benim amacım sadece bundan 6 yıl öncesi çektiğim sıkıntıları arkadaşlar çekmesin o zamanlar böyle yaygın siteler yoktu bizde bu imkanı elimizden geldiğince değerlendirmeye çalışıyoruz.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TR
Sanırım bu mağaza.rar dosyası benimde işime yarayacak.
Mümkünse tekrar eklermisiniz. Link çalışmıyorda.
EAN13 ile ilgili sorun yaşıyorum. :(