Başka bir excell sayfasından veri aradığım değere uygun veriyi çekme

Excel Vers. ve Dili
2010
Kolay gelsin şimdiden teşekkür ederim benim sorum şu şekilde ben vb den bir veri girişi tablosu yapıcam bu tabloda ürünün kodu adı ve son kullanım tarihi olacak .Yapmak istediğim şey şu ürünün kodunu girdiğim zaman diğer ürün sayfamsan ürünün adını otamatik çekmesi forumlarda aradım ama bulamadım yardımcı olur iseniz sevinirim şimdiden iyi çalışmalar.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Örnek bir dosya yüklerseniz çabucak cevap alabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010
İlginiz için teşekkür ederim yarın iş atacağım

Excel Vers. ve Dili
2010 - Türkçe
Bu video işinizi görür diye anlıyorum 👍

Excel Vers. ve Dili
2010
STKTAKİP Resim ekledim yapmaya çalıştığım şey şu arkadaşlar ürünün kodunu ve stk sını girdikten sonra kaydet dediğimde ürünün adını tam liste sayfasından bulup oraya yazmasını istiyorum şimdiden teşekkür ederim

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanızı atarsanız hızlı cevap alacaksınız. Halen.

Excel Vers. ve Dili
2010
STKTAKİP valla doğru mu ekledim linki bilmiyorum ekledim sanırım istediğim şey şu giriş formu ile girdiğim kodu diğer malzemelerin olduğu listeden adını otamatik olarak tabloya yazmasını istiyorum şimdiden teşekkürler

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Excel sayfalarınız, tasarladığınız UserForm, UserForm üzerinde yapmaya çalıştığınız işler ve sorduğunuz soruyu kısmen anlamış olmakla beraber çok karışık bir görünüm var.
Bu sebeple siz Tam Liste sayfanızdaki verilerle ilgili ne yapmaya çalışıyorsunuz?
Veri adını değiştirmek, stok kodunu değiştirmek, silmek, yeni eklemek gibi işlemler mi yapacaksınız?

Ben olsam şöyle yapardım.
Öncelikle verilerimi düzgün şekilde Tam Liste isimli sayfama kaydederdim.

Bu sayfada Stok kodu, Malzeme Adı, Malzeme ambalaj ya da ölçü birimi, Kritik Stok Seviyesi olur. (Hatta termin süresi de konulabilir)
Userform aracılığıya yeni malzeme tanımı, düzeltmesi, silmesi işlemlerini de yaptırırdım

Bir diğer sayfada Hareketleri yine UserForm üzerinden yazardım. Stk Kodu, Mlz Adı, Birim, Tarih Alınan Miktar, Çıkan Miktar, Kalan Miktar,
Hareketlerde olası revizyonlar için yine userform üzerinden düzeltme, silme işlemlerini de yaptırırdım

Son olarak Raporlar alırdım.
Stok Durum raporu
Kritik seviyeye erişmiş/yaklaşmış/bitmiş malzeme raporu

Siz bunları bir düşünün ki, sadece şu an sorduğunuz soruya cevap vermenin sizin probleminizi çözmeyeceğini gördüğümden dolayı söylüyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010
şimdi şöyle benim bir pusula diye yardımcı bir programım var verileri ben ordan excele atıyorum orda tarih mödülü yok excelle attığım malzemeleri de tam listeye kaydettim , benim yapmak istediğim şu benim yapmaya çalıştığım use formunda kodu yazıp stk yı da girdikten sonra kaydet butonuna tıkladığım zaman STK yazan sayfada kod kısmına yazdığım kod malzemenin pusula adına ise yazdığım kodu sorgulayıp TAMLİSTEDEN isminin otamatik olarak malzemenin pusula adı yazan sütüna yazılmasını istiyorum.Bunu yapmaya calışıyorum ama beceremedim ya