Başka Çalışmadan Alınan Değerlere Satır Ekleme

:yardim: benim bir problemim var excel'de cari hesaplar takibi için bir proğram hazırladım bir dosyada 485 adet çalışma sayfası açtım daha fazla açamıyorum bu bir.ikincisi bu yaptığım programın bilgilerini başka bir excel dosyasından = kullanarak attım ama bilgi aldığım yere yeni bir satır eklediğimde benim yapmış olduğum proğram hata veriyor bana lütfen bu konuda acil yardım edebilirmisiniz teşekkür ederim :yardim:

Edit xxrt:"selam deneme için gönderiyorum" açılan konu başlığı
"Başka Çalışmadan Alınan Değerlere Satır Ekleme" ile değiştirildi.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. Nediş

Bende excel'de cari hesap takibi yapıyorum. Hemen şunu belirteyim 485 adet çalışma sayfasına ihtiyaç duyduğunuza göre oldukça çok sayıda hesap sözkonusu, bu hesaplarda aynı oranda işlem görüyorsa en fazla yaz ortasında excel dosyanız açılamayacak mb'lara ulaşabilir. Bunun yerine her banka için bir excel dosyası kullanmanızı tavsiye ederim.

= kullanarak taşıdığınız zaman referans hücrelerini excel kendiliğinden $a$1 şeklinde mutlak referans yapar.. öteki sayfada naparsanız yapın hep gidip en son a1 hücresini taşır.. dolar işaretlerini kaldırırsanız göreceli referans olur. bu şekilde hangisi gerekli ise deneyin.

Birde ricam var, şekil şemal olarak fikir vermesi için Sheetlerden bir tanesini, firma isim bilgilerini değiştirip buraya eklerseniz ben faydalanabilirim veya size fikir verebilirim.
iyi günler

selam

selam ersin teşekkür ederim ilgin için bu yaptığım proğramı teker sayfaya bindirmek şu an için imkansız 2005 için bende öyle düşünüyorum zaten yani siz diyorsunuzki $ işaretlerini kaldır = ile aldığım yere satır eklediğimde kayma olmaz mı :hey: