başka excel dosyalarından bilgi almak..

benim her şahsa ait farklı excel dosyalarım var. bu dosyaların içinde bilgiler var. fakat bunları tek bir dosyada birleştirmek istiyorum. mesela bütün müşterilerimin adına bi excel dosyası açtım. ahmet.xls , mehmet.xls vs vs diye. bu dosyların içinde müşterilerin adı, adresi, boçları, tlf ları falan... bütün dosyalar tek bir klasörde...

şimdi yapmak istediğim şu.. masaüstüne bir dosya açmak istiyorum. müşterilerim diye. o excel dosyasının içine sadece müşterilerimin adını ve toplam borçlarını devamlı güncellenmesini istiyorum..

çok teşekkür ederim..

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Bu şekilde olması biraz zor gibi görünüyor.Belki müşteri isimleri ve borçlarının bununacağı hücrelerin adresleri sabit olursa yapılabilinir.

Benim önerim olabilirse tek bir dosya kullanmanızdır.
Bu şekilde bu işlemi çok rahatlıkla yapabilirsiniz.

...

zaten hücreler sabit.. her bir dosya diğerinin kopyası durumunda.. yani örneğin ben bütün dosyaların hepsinden A4 ve H7 hücrelerini istiyorum.. bu sabit.. değişmeyecek...

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Küçük bir örnek eklerseniz yardımcı olacak birileri olabilir.

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.ylmz81

üstadların yanında çözümüm belki biraz basit gelebilir ama kullanıslıdır dıye dusunuyorum.

aşagıdaki 3 dosyası c altına problem dosyası acınız ve bilanco sayfasını calısıtırınız.

C:\problem

umarım ıs gorur.

Sn. Kemal Demir

öncelikle zaman ayırıp yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. fakat bu şekilde pek uygun olmadı. çünkü hem nasıl yapıldığını anlamadım (makro konusunda yetersizim) hem de her tıkladığımda alt alta eklemeye devam ediyor. benim bu şekilde yaklaşık 400 kişilik bir müşteri listem var ve ben örnekte basitleştirmiş olsamda o dosyalardan bulup getirmesi gereken bilgi sadece borcu değil. mesel borcu, tlfnu, vadesi vs.. yani benim istediğim bir nevi balık tutmayı öğrenmek. böylece sizin gösterdiğiniz yolla programı kendime uyarlayabilirim..

nasıl yapabilirim?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bana göre en kolay yolu Pivot Table / Özet Tablo ile yapmak.

Örnek dosya ekte

Kemal Demir

Özel Üye
Arkadaslar Günaydın,

Dün gece yatarken soru aklıma dustu.Biraz değişiklik yaptıktan sonra istediğiniz gibi oldugu kanısındayım diye dusunuyorum.

Aynı Şekilde C:\Problem folderinin içerisinde bulundurunuz.İçindeki dosya sayısı fark etmez.

Umarım işinizi görür.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Müşteri Ekle, Müşteri Sil komutları

Merhaba arkadaşlar, ben amatör bir excel uğraşanıyım. VBA bilgim ise hiç yok. Tek bir excel çalışma kitabına 100 müşterilik bir "Müşteri takip programı" yaptım. içinde personel, araç bilgileri, petrol şirketleri gibi bölümlerde ekleyince boyutu 35 MB oldu.
Bende her müşteriyi ayrı ayrı excel sayfalarına alarak, kullanılan boyutu düşürmeye çalıştım ama başaramadım.
Ana sayfaya yerleştirdiğim, MÜŞTERİ EKLE ve MÜŞTERİ SİL butonlarını çalıştırabileceğim, bir komutu veya ilgili linki yazarsanız çok sevinirim.
Cumhuiyet Bayramımızın 83.Yılı hepimize kutlu olsun.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Müşteri Ekle, Müşteri Sil komutları

Örnek dosyamı göndermeyi unuttum. Şimdi gönderiyorum.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
dostum böyle birşey bu dedigini halledersen banada gönderebilirmisin teşekürler benim böyle dosyaya çok ihtiyacım var

Excel Vers. ve Dili
2003
türkçe
MÜŞTERİ EKLE ve MÜŞTERİ SİL

ekli dosyayı inceleyiniz

Excel Vers. ve Dili
türkçe
örnekk xls sayfa 1 olsun artı benim asagı zıpta yaptıgım ahmet,mehmet dosyası örnek genel veresiyeye baglantılı olrak devam edebilirmi

sorum ben bir müşteri ekle dedigim zaman bunu adına dosya açılıp ve onun içine kayıt ettigim d2 c18d18e18f18g18h18 deki bilgiler baglantılı olarak örnek genel veresiyeye geçebilirmi böylece biz tüm müşteride ne kadar alacagımız var bilebiriz.
mümkünse bana yardımcı olbilirmisiniz çok sıkıntıdayım