Başka kitaptan sayfa transferi

Herkese selam;
Üzerinde Çalıştığımız bir projeyi bitirdik.Bu arkadaşlarımıza gönderdik ve bilgiler girdiler sonra bu projeye ek olarak yeni menu ekledik.Böylece Proje gelişmiş oldu.Daha önceki proje üzerinde işlem yapan arkadaşlarımıza gelişmiş projeyi gönderdiğimiz vakit ilk proje üzerinde bulunan Sayfa ismi (3) olan sayfayı yeni gönderdiğimiz projeye transfer etmek için gelişmiş proje üzerine nasıl bir menü veya bir modül koymalıyızki; ilk proje üzerinden Sayfa ismi (3) olan Mükellef Bilgileri sayfasını Transfer edebilelim.Sonrada İlk Proje Bu menü veya Modül ile tamamen silinecek ve elde tek bir Gelişmiş PROJE KALACAK.Ã?rnek (Kitap1) ve (Kitap2) ekte gönderilmiştir.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
bunun için şu yolu deneyin;
veri\dış veri al\yeni veri tabanı sorgusu oluşturu tıklayın,
ordan "excel dosyaları" nı seçin ve tamamı tıklayın,
çıkan kutudan "kitap?"seçin ve tamamı tıklatın, çalışma kitabındaki sayfaları göreceksiniz, istediğiniz kriterleri seçerek sağ pencereye atın ileriyi tıklayın
sıralama bölümününde istediğiniz sıralamayı seçin ve ileriyi tıklayın, verileri excele ver işaretli kalsın ve "son"u tıklayın.
açılan pencereden veriyi alacağınız çalışma sayfasının ilgili hücresini seçin ve tamam ı tıklayın
verileriniz istediğiniz sıra ve şekilde yerleşecektir
bundan sonra ilk kitapta yaptığınız değişiklikleri bu sayfa üzerinde sağ tıklayarak güncelleyebilirsiniz
ekli dosyada yol için resimli anlatım var

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
ekli dosyayı yollamamışım :cry:

Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
eh artık yarın :D :D :keyif: :hey:

sayfa aktarımı

Sevgili Birol;
Gönderdiğin dosyayı inceledim ama sanki Kitap 1 içine koyacağımız Application.Dialogs(xlDialogWorkbookMove).Show ile aynı işlemi yapmakta Benim ise tam olarak yapmak istediğim (KİTAP 1) üzerinde girilebilecek bilgileri içeren sayfaları (KİTAP2) içine USERFORM ÜZERİNDE BİR MENU İLE alabilmek.Bununla ilgili bir çalışmam UserForm üzerinde mevcut şimdilik sadece bir butona bir sayfayı bağladım.Diğerlerinide bu örnek doğrultusunda düzenleyeceğim. Fakat istediğim sayfayı yeni bir kitap içine kopyalıyor kodda hata var ama bir türlü bulamadım.İlgilenirsen sevinirim.Hoşcakal

Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba; :hey:
syn sedaysen...
benim makrolarla ilgilenmeye bu foruma üye olduğumdan beridir. bu konuda size çok fazla yardımcı olamam ki zaten belli bir yol katetmişsiniz. :cry: benim önerdiğim yol veri alma ile bu işlemin yapıldığıdır.
makro ile ilgili çözümleri forumdaki ustalara bırakıyorum (haddimi bilerek) :D
eminim yardımcı olacaklardır
kolay gelsin :hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sedaysen,
Sonrada İlk Proje Bu menü veya Modül ile tamamen silinecek ve elde tek bir Gelişmiş PROJE KALACAK.Ã?rnek (Kitap1) ve (Kitap2) ekte gönderilmiştir.
(KİTAP2) içine USERFORM ÜZERİNDE BİR MENU İLE alabilmek.
Sn. sedaysen bir anlayabilsem soruyu tam olarak bişeyler yapmaya çalışacağım ama, ilk ifadenizde sanki 2 projenizi(programı) ayrı ayrı geliştirmişsiniz ve şimdi bunları birleştirmek istediğiniz gibi bir sonuç çıkarmıştım. Bunu niye manüel olarak 3 nolu sayfayı ve o sayfaya bağlı kodlarıda manuel olarak öteki projenize taşımadığınızı anlamamıştım. Yanlış anladım heralde diye karışmadım.

Þimdi ise 2 ayrı dosyaya farklı kişiler tarafından veri girilecek ve siz dosyalardan birinden öteki dosyaya ulaşarak o dosyadaki verileri ana dosyaya belli aralıklarla transfer edecekmişsiniz gibi bir mana çıkıyor..

Aslında siz detaylı anlatmışsınız, örnek dosyada eklemişsiniz ama biz bazen böyle anlayamıyoruz işte. Hergün o kadar farklı tanımlamalar ile o kadar farklı soru ile uğraşınca insanın kafası karışıyor. :?

aynen anladığın gibi bir proje var bunu siz kullanıyorsunuz ben ise bu projeyi geliştiriyorum UserFormlar ve yeni ilaveler yapıyorum ama ilk projedeki veri girilen sayfalara (Sayfa ismleri ve hücrelere)sadık kalıyorum.Yeni projede sayfa olarak sadece ana menu olacak diger data girilen sayfalar ilk projeden alınacak.Zannedersem anlatabildim.