Başka programdan alınan verilere göre makro çalıştırma

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Selam. intouch isimli skada programından excel sayfasındaki hücreye yazdığım =VIEW|TAGNAME!.... şeklindeki formülle bir makinenin çalışma durumunu gösteren 1 ve 0 şeklinde veri alıyorum. bu değerin her 1 olduğu zamanı kaydetmek istiyorum. Bulduğum bütün kodlar hücre değerini elle 1 yapınca güzel çalışıyor ancak bu formül sonucunda 1 olunca çalışmıyor.Umarım excelde bunun bir çözümü vardır.Teşekkür ederim şimdiden..

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Selam. intouch isimli skada programından excel sayfasındaki hücreye yazdığım =VIEW|TAGNAME!.... şeklindeki formülle bir makinenin çalışma durumunu gösteren 1 ve 0 şeklinde veri alıyorum. bu değerin her 1 olduğu zamanı kaydetmek istiyorum. Bulduğum bütün kodlar hücre değerini elle 1 yapınca güzel çalışıyor ancak bu formül sonucunda 1 olunca çalışmıyor.Umarım excelde bunun bir çözümü vardır.Teşekkür ederim şimdiden..
Önceki konuda sorunuza cevap verilmiştir.
Lütfen bu başlığı KİLİTLEYİNİZ....

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.Siteye yeni üyeyim o yüzden hatam olmuş olabilir. cevap aldım haklısınız ama yazılan kod elle değer girildiğinde çalışıyor. ben hücreye 1 rakamını elle girmiyorum.Makine çalışınca hücre değeri 1 oluyor durunca 0 oluyor. ancak bu yazılan kodlar bu durumda çalışmıyor üzgünüm. o yüzden konu başlığı açmak istemiştim.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Hocam çok çok teşekkür ederim. koddaki ufacık bir değişiklik benim için ne büyük kolaylık ve güzelliklere sebep oldu. biraz geliştirmeye ihtiyacım var ama benim çok uğraştığımı siz çok kolay yapıyorsunuz o yüzden size sormak istiyorum.bu şekilde çalışan 12 makine var. A1 1 olduğunda tarihi A3ten başlatıp aşağı devam ettirse. Aynı şekilde diğer makineler için B-C-D.... sütunlarını kullansak. ve mümkünse en yeni tarih en üstte olsa.çok çok teşekkür ederim

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Kod:
Private Sub Worksheet_Calculate()
satır = Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A:A")) + 2
If [A1] = 1 Then
Cells(satır, "A") = Format(Now(), "dd.mm.yyyy hh:mm:ss ")
End If
End Sub
ile sorunuzun bir kısmına belki cevap verebilirim, ilerisi Macro konusunda UZMAN arkadaşlarımızın cevap verebileceği bir konu.
Umarım, sorunuzu görme fırsatı ve zamanı olan arkadaşlarımız cevap verecektir.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
hocam çok teşekkür ederim.buraya kadar bile çok işime yaradı.aradığım cevabı sadece sizde bulabildim.çok sütunu, aynı kodu kopyalayıp sütun isimlerini değiştirerek çözmeye çalıştım. çalışıyor gibi ama tam anlamam zaman alacak. yeni tarihin üstte olmasını da sıralama yaptırarak çözeceğim. Çok çok teşekkür ederim tekrar.