BAŞKA PROGRAMDAN EXCELE VERİ ÇEKME

herkese merhaba... dış veri alma ile ilgili bir konuda sizlerden yardım etmenizi isticem... sorun; excel içerisinde herhangi bir hücreye yada hücrelere evrim muhasebe programındaki cari hesaplarda kayıtlı bulunan bir firmanın son bakiyesini çekmek istiyorum. yani aktarım işlemi değilde evrim programının veri tabanından bilgi çekmek ve istediğimde bu bilgiyi herhangi bir tuşla excel içerisindeyken güncellemek istiyorum. bilgisi olan arkadaşlarımdan rica ederim .. şimdiden teşekkürler...

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10.09.2019
selamlar
excelin dış veri alseçeneğini kullan

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Selam,

Evrim Programının database'i nedir? Bunu söylerseniz nasıl bir bağlantı yapılacağı hakkında yardımcı olunabilir. Ayrıca Tablo yapısına da ihtiyaç var. Bakiyelerin tutulduğu tablo daki sütüun isimlerini de vermeniz gerekiyor.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
merhaba
ben de bu konu ile ilgili bir konu açacaktım aslında..hatta bu konu çok önceden açılmış olduğu için tekrar açmam gerekebilir.
ben bitirme ödevi olarak bir fabrika için excelde bir karar destek sistemi oluşturcam.bu sistemde ilk olarak işlem yapabilmek için paket programın(Vera) veritabanından (oracle) veri çekmem gerekiyor. veriler ise sürekli olarak güncellenmeli, bunu nasıl yapabilirim. veri tabanı ile excel arasında nasıl bir bağlantı kurmam gerekiyor. gerekli olan bağlantıyı ilk nasıl tanımlayabilirim