başka sayfadaki tablodan süzüp toplama

Ekteki dosyada Genel sayfasının özetini tablo kısmında yaptıacak bir formülasyon yaptırabilirmiyiz. Tabloda kullanım yeri kalite ve ebatı sgenel sayfasından alsın(aynı olanları toplayarak 1 kez alsın) iç piyasa ihracat yada 2.sınıfa yerleştirsin. (dikkat ihracatta alt toplamlarda var) ÇOK ÞEY İSTEMİYORUM DEÐİLMİ???

sanırım istediğiniz şey buna benzer. dosya ekte ama sadece ebatları aktarmada bir problem yaşadım. anlayamadım??? umarım yardımcı olabilmişimdir.

ebat ve kaliteyide kullanımyeri gibi kendi almasını isityorum tablodan mümkünmü acaba?

kullanım yeri ve ebatları alıyor ama kalitesi aynı olan ama ebatları farklı malzemeler var. bu yüzden tabloya doğru aktarım yapmıyor. ilk gördüğü kalite noya göre ebat bilgisi veriyor. eğer bu malzemelerin stok kodları varsa yada başka bir kod daha kullanıyorsanız bu sıkıntıyı giderebiliriz.
bu anlattığım bilgiler doğrultusunda tablo ektedir.

Mehmet bey ilginiz için teşekkürler .. fakat benim istediğim tablo sayfası genel sayfasından ayrı ayrı ben elle birşey yazmadan olan kaliteleri ebat ve kullanım yerine göre alt toplamlarını alsın.. yani kaliteyi elle girmek istemiyorum çünkü çok kalite olduğu için yanıltabilir beni...

YETERİNCE AYRINTILI AÇIKLAYAMADIYSAM YA DA AÇIKLAYAMADIÐIM BİRÞEY VARSA LÜTFEN SÃ?YLEYİB ARKADAÞLAR..

kriterimiz kalite ve ebatlarının aynı mı olması demek. yani aynı kalite ve aynı ebata sahipse toplamlarını alsın demek istiyorsunuz sanırım.

genel sayfasına göre göre aşağıdaki tabloyu kendisi hazırlasın kullanım kalite ve ebata göreaynı olanların alt toplamlarını alsın ... ya ben çok uğraştım olmadı ya...

Kullanım Kalite Ebat iç piyasa İhracat 2.Sınıf

Excel Vers. ve Dili
2003,2007,2010
TR
Sayın aytensen,
konuyu anlamaya çalışıyorum, fakat sizin göndermiş olduğunuz dosya, neden se bozuk olarak indiriliyor. Acaba başka bir excel dosyasına başvuru mu içeriyor? Eğer böyle bir şey sözkonusu ise, lütfen dosyadaki verileri yeni bir dosyaya özel yapıştır ile sadece değerlerini yapıştırıp bu dosyayı gönderin.

hazırladığım dosyayı ataç olarak ekleyemedim!!!
sanırım işinizi görecek. yarın sabah tekrar deneyeceğim..

Excel Vers. ve Dili
2003,2007,2010
TR
Ve de bir soru daha - istediğiniz şey şu mu:
EBAT KALITE iç piyasa 2.sınıf ihracat Kullanım Alanı
tablosunu
Kullanım Kalite Ebat iç piyasa İhracat 2.Sınıf
tablosuna dönüştürüp, alt toplamları mı alsın?
Yalnız burada, her bir kalitenin hangi kritrere (ya da kriterlere) göre alt toplamını alsın?

Excel Vers. ve Dili
2003,2007,2010
TR
Sayın Akif hocamın mesajını görmeden yazdım ikinci kısmı. Dosyayı gördükten sonraya alalım bunu....

Sayın Akif Hoca şimdiden Çok Teşekkür Ederim Dosyayı görmek için sabırsızlanıyorum . Kenan Bey Her Olasılık için ayrı ayrı Toplam almasını istiyorum.

Dosya başka bir yerden bağ içermiyor. Tekrar teşekkür ederim..

BELKİ BU İÞİNİZİ GÃ?RÜR. AYRICA ÞUNU DA EKLEMEDEN GEÇEMEYECEÐİM. ADIM OSMAN :hiho: :hey: :arkadas:

BEN EKTE DOSYAYI GÃ?NDERDİM AMA KENDİM GÃ?REMİYORUM. BENDE Mİ BİR PROBLEM VAR ACABA. ANLAYAMADIM :?

Excel Vers. ve Dili
2003,2007,2010
TR
Sayın Osman Bey, kusura bakmayın, adınızı yanlış anladık.
Dosyyı bende göremiyorum. Acaba kaodda@gmail.com adrese gönderebilirmisiniz?
Teşekkürler.

arkadaşlar sanırım bu sorunu excelin fonksiyonları ile çözemeyeceğiz hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim