Başka sayfadan kriterlere göre toplam alma

Excel Vers. ve Dili
2016 & İngilizce
Merhaba, bir excel dosyasındaki iki sayfa arasında formülle bağlantı sağlamaya çalışıyorum.

Bir sayfadaki hücreye o sayfadaki bir model adına, başka bir sayfadaki model adı ve türüne denk gelen toplam adedi getirmek istiyorum. Örnek dosyaya buradan bakabilirsiniz.

"Gerçekleşen Tablo" sayfasındaki "Birim Sarfiyat (E)" kısmına, o satırdaki model adına denk gelen ve "Faturalar" sayfasındaki aynı model adları ve fason türlerinin toplamını getirmek istiyorum. Bunu tek tek toplam almak yerine eğer gibi bir formülle sağlamam mümkün müdür?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 Türkçe
Böyle mi

Merhaba, bir excel dosyasındaki iki sayfa arasında formülle bağlantı sağlamaya çalışıyorum.

Bir sayfadaki hücreye o sayfadaki bir model adına, başka bir sayfadaki model adı ve türüne denk gelen toplam adedi getirmek istiyorum. Örnek dosyaya buradan bakabilirsiniz.

"Gerçekleşen Tablo" sayfasındaki "Birim Sarfiyat (E)" kısmına, o satırdaki model adına denk gelen ve "Faturalar" sayfasındaki aynı model adları ve fason türlerinin toplamını getirmek istiyorum. Bunu tek tek toplam almak yerine eğer gibi bir formülle sağlamam mümkün müdür?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Şu yardımcı olabilir mi?
http://dosya.co/nm27vi5qfpfk/formül.xlsx.html

Tabi düşeyara formülünde tabloyu sabitleseniz iyi olur. Onu unutmuşum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 & İngilizce
Öncelikle yardımın için çok teşekkürler.

Sanırım atladığım bir nokta var :( "Gerçekleşen Tablo" sayfasındaki E2 değeri, Faturalar sayfasındaki STORY modellerindeki KESİM değerlerinin toplamı; "Gerçekleşen Tablo" sayfasındaki E3 değeri, Faturalar sayfasındaki NATIVE modelinin KESİM değerlerinin toplamı olması gerekiyor. Sanırım böyle söylemem daha net olmuştur? Eksik bilgi için kusura bakma. Ek bir kolon açmadan direk E2 ve E3 hücrelerine yazacağımız bir formül ile mümkün müdür?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 Türkçe
Gönderdiğiniz dosyada hem story hem de native toplamları aynı olduğu için aynı değerleri veriyor. O kolonu gizleyebilir ya da başka sayfaya alabilirsiniz. Ama benim kolonsuz çözüm aklıma gelmedi. Belki başkası yardımcı olabilir :)

Excel Vers. ve Dili
2016 & İngilizce
Gönderdiğiniz dosyada hem story hem de native toplamları aynı olduğu için aynı değerleri veriyor. O kolonu gizleyebilir ya da başka sayfaya alabilirsiniz. Ama benim kolonsuz çözüm aklıma gelmedi. Belki başkası yardımcı olabilir :)
Yardımın için teşekkürler :)