Başka sekmede veri arama ve yazdırma

Excel Vers. ve Dili
2010 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24/05/2022
Merhaba,

Sevgili üstadlarım benim excel ile ilgili bir sorunum vardı. Ekte yer alan dosyada üç sekme bulunmaktadır. Birinci sekmede stok raporu örneği yer almakta, ikincisinde olmasını istediğim barkod sekmesine barkodu okuttuğumda veya yazdığımda diğer bilgilerin otomatik gelmesi, üçüncü sekmede de ikinci sekmede oluşan bilgilerin yazdırma formatına göre düzenlenip yazdırılabilir olması. Forumda aradım ancak bu tarz bir bilgiye ulaşamadım, eğer gözümden kaçmış ve görmemiş isem lütfen kusuruma bakmayın.

Sonuç olarak böyle bir excel kodlaması mümkün müdür?

Not: İkinci sekmede ARA formülü ile denedim ancak her seferinde farklı bir isim çıkardı, işin içinden çıkamadım.

Teşekkürler..

Ekli dosyalar

ZorBey_

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Denermisiniz.

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Foruma hoşgeldiniz.
Ekli dosyayı ve açıklamasını inceleyiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 - Türkçe
24/05/2022
Teşekkür ederim üstadlar, kodları görmem açısından iyi oldu..çoklu ürünlerde de işe yarar değil mi çünkü stoklarımız 25 bin civarı.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Teşekkür ederim üstadlar, kodları görmem açısından iyi oldu..çoklu ürünlerde de işe yarar değil mi çünkü stoklarımız 25 bin civarı.
Formülleri aşağıdaki satırlara doğru kopyalayıp yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 - Türkçe
24/05/2022
Şöyle bir durum var yalnız, barkod hanesini seçmeli yapmışsınız da 25bin farklı barkod içerisinden aradığım barkodu bulmam neredeyse imkansıza yakın, bulsam da çok zaman kaybı. Barkodu okuttuğum zaman bilgilerin gelmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Şöyle bir durum var yalnız, barkod hanesini seçmeli yapmışsınız da 25bin farklı barkod içerisinden aradığım barkodu bulmam neredeyse imkansıza yakın, bulsam da çok zaman kaybı. Barkodu okuttuğum zaman bilgilerin gelmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
Barkod Numarasının olduğu sütunda Veri Doğrulamayı kaldırabilirsiniz.
Barkod okutarak bilgi alabilmek için, Barkod tarayıcınızın bilgisayara bağlı olması ve kendi programının excele veri gönderebilmesi gerekir.Barkod Tarayıcınızın bu özellikleri olup olmadığını kontrol ediniz.