Baskı Önizlemedeki Kenar Boşlukları Ayarı

Arkadaşlar, baskı önizleme yaptığımda çıktı almadan önce yaptığım kenar boşluğu ayarını tüm çalışma kitabı için bir kerede yapabilir miyiz?.
Tüm sayfaları seçip kenar boşluğunu ayarladığımda sadece ilk sayfanın kenar boşluğunu ayarlayabiliyorum. Diğer sayfaların ki eskisi gibi duruyor. Benim toplam 268 sayfam var ve eğer bir çözüm yolu yoksa tam 268 defa tek tek kenar boşluğu ayarlamak zorunda kalacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ekteki dosyada elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Ancak sizin dosyanız dediğiniz gibi 268 sayfa ise gönderdiğim makronun çalışması biraz uzun sürebilir. Yine de sayfaları tek tek ayarlamaktan daha iyidir tabi. :)

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn sawWweb,

İlk verdiğim dosya sadece kenar boşluklarını ayarlıyordu. Bu seferki kenar boşluklarına ilaveten, "Üstbilgi" ve "Altbilgi" boşluk değerlerini de ayarlıyor. İstediğinizi kullanabilirsiniz.

Allah razı olsun. Çok güzel olmuş, bu forumu inanın çok sevdim. Allah nazardan korusun. :dua: :dua: :dua:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Son eklediğim dosyada fazladan Modül ve kodlar unutmuştum. Dosyayı bunlardan temizleyip yeniden ekledim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
sawWweb' Alıntı:
Tüm sayfaları seçip kenar boşluğunu ayarladığımda sadece ilk sayfanın kenar boşluğunu ayarlayabiliyorum. Diğer sayfaların ki eskisi gibi duruyor. Benim toplam 268 sayfam var ve eğer bir çözüm yolu yoksa tam 268 defa tek tek kenar boşluğu ayarlamak zorunda kalacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sn sawWweb

Siz böyle dediğiniz için hiç denemeden yukarıdaki kodları yazdım. Ama Sn Haluk dostum beni uyarınca denedim ve tüm sayfalar birden seçilerek kenar boşlukları bir kerede ayarlanabiliyor. Sanırım siz Baskı Ön İzleme'ye geçerek kenar boşluklarını ayarlıyorsunuz. Bu nedenle sadece ilk sayfanınki oluyor diğerleri olmuyor. Bir de tüm sayfaları seçtikten sonra Dosya > Sayfa Yapısı menüsünden giderek deneyin.

mehmett' Alıntı:
sawWweb' Alıntı:
Sn sawWweb

Siz böyle dediğiniz için hiç denemeden yukarıdaki kodları yazdım. Ama Sn Haluk dostum beni uyarınca denedim ve tüm sayfalar birden seçilerek kenar boşlukları bir kerede ayarlanabiliyor. Sanırım siz Baskı Ön İzleme'ye geçerek kenar boşluklarını ayarlıyorsunuz. Bu nedenle sadece ilk sayfanınki oluyor diğerleri olmuyor. Bir de tüm sayfaları seçtikten sonra Dosya > Sayfa Yapısı menüsünden giderek deneyin.
Gerçektende dediğiniz gibi yapmıştım ama Allah razı olsun, ben sizin verdiğiniz kodlarla işimi hallettim. Dediğiniz gibi ben sayfaların hepsini seçip Baskı Önizlemeden ayarlıyordum olmuyordu, fakat Dosya-->Sayfa Yapısı'ndan ayarlanıyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum, ama dediğim gibi ben işimi sizin kodlarınızla hallettiğim için değeri çok büyük. Sn Haluk kardeşime de sanada çok teşekkür ederim mehmett kardeşim.