başlığın yanıp sönmesini yapmak istiyorum yrd.olurmusunuz.

Excel Vers. ve Dili
xp
arkadaşlar ekte gönderdiğim dosyada REYSAŞ TAŞIMACILIK AŞ. başlığının yanıp sönmesini istiyorum bunu yapmamız mümkünmüdür yardımcı olurmusunuz

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

formun zaman dolduğunda olayına ister başlığın fontunu büyterk istersen alanı aktif pasif yaparak yada yazının rengini değiştirerek uygulayabilirsin bilgisayar değiştiği için accces yüklü olamadığı için örneğine bakamadım kusura bakma zaten başka yoluda yok mecburen zaman olayına yazacan kodu

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın sıddık,

Formun süre ölçer aralığını 500 yapın. Daha sonra da yanıp sönen etiketin bulunduğu forma şu kodları ekleyin

Private Sub Form_Timer()
If EtiketAdı.Visible Then
EtiketAdı.Visible = False
Else
EtiketAdı.Visible = True
End If
End Sub

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
xp
ama zamanı oraya nasıl koyup kod yazmam gerekir. tarif edebilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Formu tasarım görünümünde açın. Form özellikler penceresinden veri sekmesindeki Süre ölçer Aralığı karşısındaki metin kutusuna 500 yazın.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Pro 2016 Turkce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14.06.2019
Dikkat, hataya neden olabilir!

Sayın Modalı'nın kodunun benzerini bir uygulamada kullanmıştım. Fatura kesilmediyse, yanıp sönen bir uyarı verdirmek içindi. Süre yine 500 milisaniye idi. Ancak, kayıt sayısı artınca (galiba 500 ü geçmişti) tüm kullanıcılarda, Access 2002 "bilinmeyen bir hata oluştu, veritabanı kapatılacak, hatayı gönder" benzeri bir uyarıyla veritabanını kapatmaya başladı.
Yanıp, sönen alanı kaldırdığımda, düzeldi.
Sanırım Access, sürekli form kullanmasanız da, form açıldığında, bu tip kodalrı olan tüm kayıtları geri planda güncelliyor ve bu da sistem kaynaklarını tüketiyor veya bu bir bug ve belki de ileri versiyonlarda düzeltilmiştir.
Ben, yanıp, sönen alanlar; kayan yazılar gibi görsel kodların kullanılmaması taraftarıyım (kullanıcılar için güzel olduğuna katılıyorum).