başlıkları yerinden oynatmadan sıralama nasıl yapılır

sutun başlıklarını sıralatmaya dahil etmek istemiyorum sırala dediğim zaman tarihe göre başlığıda sıralıyor belgenin satır sayısıda çok olduğundan aralık işaretleyip sıralatmak zaman alıyor bunun kolay bir yolu varmı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim :hey:

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
sorunuz anladığım gibi ise...
başlık satırını farklı bir karakterde yazarak deneyin örneğin kalın (bold) excel farklılığı anladığından başlık satırını sıralamaya dahil etmeyecektir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Maalesef bunun bir çözümü yok, fakat yazdıracağınız sütun aralığını ve başlangıç satırı ile hangi sütuna göre sıralatacağınızı belirtirseniz, ona göre bir makro önerelim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ben denedim, sıralama yaparken başlıklar sabit kalıyor.

Excel2003 olduğu için mi acaba?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sıralamayı sütunu tamamen seçerekmi yaptınız? örneğin A sütununun başlığına tıklayıp sütunu komple seçin ve öyle sıralamayı deneyin.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Evet Levent bey, hücreleri değil sütunları seçtim ve

AZ, ZA,

Veri > Sırala

Artan, azalan

her türlü sıralamayı yaptım, veriler fırıldak gibi yer değiştirdi ama başlıklar yerinden oynamadı.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Düzeltiyorum;

Benim denememde 1. satıra başlık olarak Ayları yazdım (ocak, şubat, mart.... şeklinde), sonraki satırlara da alt alta rasgele isimler yazdım. Bu şekilde sıralayınca Aylar sabit kaldı, isimler ise sırlamanın şekline göre yer değiştirdi.

Þimdi de tek bir sütuna alt alta sadece ayları yazdım, diğer sütunları boş bıraktım. Bu şekilde sıralayınca, en başta bulunan ocak ayı da diğer aylarla birlikte yer değiştirdi.

Bence hepsini sıralasın Sonra ayrı bir sayfaya kopyalayın.daha mantıklı gibi

Fareyi sıralatacağın sütunun ilk hücresine tıklat Veri-Sırala-Arta işaretli iken il sütun seçeneğinde fareyi tıklattığın başlık görünür. Aşağıda başlık satırı var şeçeneği işaretli olsun tama dediğinde istediğin olur