Belirlediğimiz hücreleri koruma için yardım

Arkadaşlar ;

bir excel sayfasında a1 ile d20 aralığında kalan hücrelere bilgi girişi yaptım.ve o bilgilerin değiştirilmesini önlemek için koruma yapmak istiyorum.bu yapılabilirmi?. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Herhangi bir excel hücresinde sağ tıklayıp, hücre özelliklerinde koruma sekmesine bakarsanız oradaki "kilitli" kutusunun seçili olduğunu görürsünüz. Bunun anlamı excel'de tüm hücreler default olarak kilitlidir. ancak bu kilit Araçlar>Koruma>Sayfayı Koru menüsünden sayfayı koruma altına aldığınızda çalışır.

Sizin sorunuza gelince sadece a1-d20 arasındaki hücrelerin kilitli olması için bu alan dışındaki diğer hücrelerde kilitleri kaldırıp sonra sayfa koruması koymak. Sayfa koruması koyarkende çeşitli seçenekler ile neye izin verip vermeyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
A1:D20 aralığı dışında kalan hücrelere bilgi girileceğini varsayarsak:
1- Sayfanın tümünü seçerek, Biçim/Hücreler/Koruma yoluyla kilit onayını iptal et,
2- A1:D20 aralığını seç, Biçim/Hücreler/Koruma yoluyla kilit seçeneğini onayla
3- Araçlar/Koruma/Sayfayı Koru şeç (Parola koymak isteğe bağlı)
Kolay gelsin

:hihoho: 2 dakika geç kalmışım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
dEdE' Alıntı:
:hihoho: 2 dakika geç kalmışım.
1 - fazla cevap asla göz çıkarmaz,
2- sizinki daha net anlaşılır.
3- (sözüm meclisten dışarı) fazla cevaplardan dolayı vakit kaybettiğini/harcadığını/zorlandığını düşünen üyeler varsa zaten excel'i/makroları öğrenmeye çok heveslenmesin. :) . tablet şeklinde içip öğrenilmiyor.

Sayın Danersin ve Dede;

İlginize teşekkür ederim.Sizlerin yardımıyla birçok şeyi öğrendim.
gönderdiklerinizi denedim ve tam istediğim gibi oldu.
Sizlere iyi çalışmalar diliyorum.