Belirli bir alanı veri doğrulama ile kontrol etme

mustafa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-12-2024
Herkese Merhaba veri doğrulama ile sorulan soru ve cevapları inceledim fakat benim soruma denk düşen bir cevap bulamadım. Bu konu ile ilgili iki sorum olacak.
Birincisi, belirli bir alanda aynı sayının ikinci defa yazılması halinde uyarı almak için nasıl bir formül yazılmalı (veya bu mümkünmü). Ã?rneğin $A$1:$E$6 arasında aynı sayı yazılırsa uyarı gelsin.
İkincisi, daha önce veri doğrulama yaptığım hücrelerdeki verileri kopyalayıp başka bir alana kopyalayınca yapılan veri doğrulamalarda yeni hücrelere atanıyor. Ã?zel yapıştırdan sadece "değerleri yapıştır"diyorum yine olmuyor. Bunun başka bir yöntemi mi var. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

mustafa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
23-12-2024
Sayın Türker verdiğiniz linki inceledim. Teşekkür ederim. Birinci sorumun cevabı tamam. İkinci sorum içinde cevap verirseniz memnun olurum. Ã?rneğin aynı aralığı ($A$1:$E$6) kopyalayıp yine veri doğrulama uygulanan başka bir aralığa nasıl kopyalamalıyımki veri doğrulama formülleri değişmesin.

mustafa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
23-12-2024
Arkadaşlar kusura bakmayın merak ettiğim için (merak insanı öldürür derler ya) soruyorum. A1:A10 , E1:E10 ve G1:G10 aralığı için veri doğrulama yapmam gerekirse tek formülle nasıl yapılır (ya da yapılırmı)