Belli alanı güncellemek

Excel Vers. ve Dili
asd
Arkadaşlar Bende adı soyadı ve telefon kısmı olsun fakat insanların telefonları değişiyor istediğim sıralı text dosyası yazırlamam ve sadece telefon kısmını güncellemek güncelle butonu ile , örnek

ahmet 43434
mehmet 434234
hasan 545989 gibi olsun forumda

ben o foruma güncelle butonu eklicem ve masa üstünde bir text hazırlıcam ve içine sıralı ahmet mehmet ve hasanın yeni nolarını giricem şöyle
5555
4444
3333 gibi
sonra bu text dosyası ile güncelle dediğimde dosyayı seçip ( veya seçmeden otomatik) sadece telefon alanını güncellemek

ben bunu böyle düşündüm fakat daha güzel fikri olan varsa beklerim

veya sadece belli bir db oluşturup sadece o alanı ilişkilendirmeyle değiştirebilirmiyim sonunda sadece o db değişirse ilişkili olduğu için komple değişir ana db de öyle bir şey olur mu

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 pro türkçe
Yapmak istediğinizi tam anlamadım ama, güncelleme sorgusu deneyebilirsiniz. sorgunun ölçüt bölümüne formdan istediğiniz alanı gösterirsiniz. güncelleme sorgusu örneği vardır formda.

Excel Vers. ve Dili
asd
hocam haklısın karışık oldu ama şöyle anlatayım iller var nufus var fakat aylık nufus değişiyor , ben bu accessi başka pc de çalıştırıcam fakat her ay herhangi bir dosya yollicam (mdb,text veya farklı olabilir ) bu dosya ile sadece nufus bilgisini değiştiricem , kullanıcı benim eklentimi alacak mesela belli bir klasöre atacak güncenllenecek veya butona basıp güncellenecek öyle bir şeyden bahsediyorum

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Güncelleme sorgusuyla istediğiniz olabilir. Örnek ekleyin

Excel Vers. ve Dili
asd
şu ekteki dosya mesela içlerinde nufus bilgileri var fakat bir ay sonra bu nufus bilgileri değişecek artacak veya azalacak , ben bu accessi kullanan kullanıcıya küçük bir dosya yollıcam ve o güncelle butonuna tıkladığında nufus yeni bilgileri güncellenecek

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın aherab,

Değişiklikleri ne şekilde göndereceğiniz de önemli.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
asd
text dosyası daha mantıklı olur sayın modalı bence hem alanı az olur mesele şehirlerim
trabzon
ankara
istanbul olarak sıralı ise
yollıcağım texte nufus verileri sıralı olur illere göre öyle bir şey olamaz mı

Excel Vers. ve Dili
Access tablosu olarak nasıl yapılacağını ekledim.

Text olarak da olur ancak ona kod yazmamız gerekir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
asd
olsun farketmez önemli olan güncellenmesi sağolasın bir bakayım bu saatte ilgilendiğin için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
asd
sayın modalı yöntemden bahsetseniz biraz açıklama olsaydı keşke

sayın modalı uygulamayı gerçekleştirdim fakat değişikli olmadı ?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın aherab,

İkinci bir veritabanı oluşturdum ve tablosunda kimlik numarası ile yeni nüfus bilgileri var.

İlk veritabanına geçtim ve yeni bilgileri içeren veritabanındaki tabloyu dış veri al bağla ile bağladım.

sorgu kısmına geçtim, yeni bir sorgu dedim güncelleyeceğim tabloyu ve bağladığım tabloyu ekledim, ilk tablodan kimlik be nüfus bilgileri alanlarını ekledim, sorgu üstüne sağ klilleyip sorgu türünü güncelleme sorgusuna çevirdim, güncelle alanına ise bağlı tablonun nüfus bilgileri alanını yazıp soarguyu kaydettim. sorguyu çalıştırınca değişiklik olan alanlar güncellenmiş oldu.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
asd
teşekkürler sayın modalı emekleriniz için