Belli bir değerin belirli bir adres aralığında kontrolü

Sayın Forum Üyeleri,

Sub aktar()
Dim olmayanlar As Range
For d = 2 To 425
Sheets("alttest").Cells(d, 1).Value = Sheets("profil").Cells(d, 5).Value
If Sheets("profil").Cells(d, 4).Value = Sheets("profil").Range("olmayanlar").Value Then GoTo atla
satir = Sheets("Testsayısı").Columns("B:B").Find(Sheets("profil").Cells(d, 4).Value).Row
For t = 1 To 23
Sheets("alttest").Cells(d, t + 1).Value = Sheets("010704-280205Testsayısı").Cells(satir, t).Value
Next t
atla: Next d
End Sub

kodunu çalıştırdığımda Application-defined or object-defined error veriyor.

Amacım "profil" sayfasında (d,4) hücre değerinin "altest" sayfasında "AA1:AA15" aralığında tanımladığım "olmayanlar" da bulunup bulunmadığını kontrol etmek. Mavi ile işaretlediğim hata veren satırın düzeltilmesi ya da başka bir yol önerilmesi konusunda yardımlarınız rica etmekteyim.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Dosya olmadığı için deneyemedim ama o satır için aşağıdaki satır işinizi görür sanırım/umarım.

[vb:1:547b04016e]If Application.WorksheetFunction.CountIf(Sheets("profil").Range("olmayanlar"), Sheets("profil")).Cells(d, 4) > 0 Then goto atla[/vb:1:547b04016e]

Excel Vers. ve Dili
2003
2007
2010
Kod:
If Sheets("profil").Cells(d, 4).Value = Sheets("altest").[olmayanlar].value Then GoTo atla
şeklinde düzenlemelisin

Ã?nemli not : Olmayanlarda birden fazla veri bulunduruyorsan bu kod yanlış döngü oluşturmalısın. Bu kod sadece bir veri için geçerli.

Sayın Danersin ve Sayın İdogus,

Ã?ncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Sayın Danersin'in önerisinde "..Cells(d, 4) > 0..." kısmındaki ";" compile error veriyor. Çalıştıramadım.Ancak kodunuzda kullandığınız "gt"'nin anlamı konusunda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Sayın İdogus'un önerisinde de galiba bir yazım hatası var. "If Sheets("profil").Cells(d, 4).Value = Sheets("alttest").[olmayanlar].value Then GoTo atla" olduğunu düşünerek kullandığımda da type mismatch hatası alıyorum.

Saygılarımla.

Sayın Danersin,

Bilmiyorum benim bilgisayarımdan kaynaklanan bir hata mıdır ama sizin yazdığınız kodda ">" işaretini " >" olarak görüyorum. Bu düzeltmeyi yaptıktan sonra istenilen biçimde çalıştı, yardımlarınız için teşekkürlerimi tekrar sunmak istiyorum.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Haklısınız şu an bendede yanlış gözüküyor. Sizin yazdığınızda yanlış gözüküyor :D Sebebini bende bilmiyorum. İşinizin görüldüğüne sevindim. Kolay gelsin.