Benzersiz ve Benzer Değerleri Bularak yazdırmak saymak...

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-03-2021
Merhaba, giriş bölümünde bir cetvelim var, cetvele çeşitli bilgiler girildikten sonra, sevkiyat busulası sayfasındaki cetvele verilerin getirilmesini sağlayamıyorum..
Örneğin 10 tane firma araç girişi yapmış varsayarsak, bu firmaların 5 tanesi aynı 5 tanesi farklı
Gider Pusulasına bunu süzerek 5 aynı olan firmayı 1. satıra diğer firmalar ayrı oldukları için 2. 3. satıra alt alta yazsın
lakin araç sayısı getirdiği yük giibi bilgileride yan tarafdaki süütünları doldursun. çok zor mu bu inanın bilmiyorum, sizin için kolay ise yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum, https://dosya.co/3rnoe1qwh5il/ÖRNEK_DOSYA.rar.html

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Örnek verilere göre sevkiyat raporunun nasıl olacağını da gösterseydiniz iyi olurdu. (Giriş sayfasıdnaki hangi sütun sevkiyat sayfasındaki hangi sütuna nasıl gidecek)

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
01-03-2021
Hocam şöyle anlatayım sayfa 1 g3 g500 e kadar firma isimleri var bunların çoğu birbirine benziyor..
Sayfa 2 de sevkiyat raporu var sayfa 1 de g3 den g500 e kadar olan verilerin benzer olanlarını süzecek ve sayfa 2 de gösterilen yere firmaları tek tek alt alta yapıştırcak .. Bunu makro ile nasıl yaparız
Örnek verecek olursak ,, saya1 : Ali Ahmet Ali Ahmet Ali Mehmet Ali Ahmet Mehmet
Sayfa 2 : Ali Mehmet Ahmet

Excel Vers. ve Dili
2016 Pro Plus TR
makro konusunda diğer arkadaşlardan yardım isteyiniz.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Aşağıdaki kodu deneyiniz...
Kod:
Sub Kod()
Set G = Sheets("Giriş")
Set F = Sheets("Firma")

Application.EnableEvents = False
F.Range("B3:B10000").ClearContents
Application.EnableEvents = True

ReDim dz(1 To 1)

For a = 3 To G.Cells(Rows.Count, "G").End(3).Row
    If WorksheetFunction.CountIf(G.Range("G3:G" & a), G.Cells(a, "G")) = 1 Then
        b = b + 1
        ReDim Preserve dz(1 To b)
        dz(b) = G.Cells(a, "G")
    End If
Next
F.Range("B3").Resize(UBound(dz)).Value = Application.Transpose(dz)
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
01-03-2021
Hocam çok teşekkür ederim, bir sorum daha olcak mümkünse, form sayfasında textboxlarım var bu textboxların bazılarına sayılar (25,023) yazarak veri girişi yapıyorum konut verdiğimde sayfa 1 de hücreye alt alta bilgileri yazıyor lakin o yazdıklarını otomatik toplama formülüm var ve toplamıyor 0,000 olarak gözüküyor. sade tek basamaklı ( 1, 5) gibi sayıları topluyor ama 1,25 4,50 gibi sayıları toplamıyor hücreye elle yazarsam topluyor textboxtan gelenleri toplamıyor
Ne yapmak lazım

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Textbox verileri metin olarak tutulur. Bu sebeple doğrudan kaydettiğinizde sayfaya metin olarak kaydı yapıldığı için formülünüz toplamıyor olmalı... Veri kaydederken CDbl(TextBox1.Value) gibi kodları kullanarak metni sayıya dönüştürebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
01-03-2021
Bu kodu nereye yazacağım örnek verecek olursak, textBox1 sayfa 1 de a3 den itibaren alt alta her tıkladığımda sayı kaydediyor..
Formülü nereye nasıl ilişiklendirebilirim