bilgi aktarma (acil ihtiyaç)

bir excel sayfasında (sayfa1) A2 hücresinde tarih A3 hücresinde personel adı var ve D4:D16 aralığında değişik bilgiler (3,7,ali,para vs gibi)
bu bilgileri personellere ait başka sayfalara (ali) sayfasına makro yardımıyla yazdırmak istiyorum....ancak şu şekilde yapamıyorum

sayfa1 deki a3 hücresi adına ait tabla sekmesini görecek A2 hücresiyle (ali)sayfasındaki A3:A500 sütünündaki tarihleri karşılaştıracak ve diyelim ki o tarihi A142 de buldu ozaman B142:N142 satırına sayfa1 deki D4:D16 sütunünu yazacak (bu işlem xxxx adlı bir butona atanacak)

ancak (ali)sayfası heryeni günü kaydedeceği için oradaki bilgiler kalıcı olacak ve kopyalama yerine aktarma yapan birşey olursa (sayfa1 girdiğim bigi butona basıldığında (ali) sayfasınaye geçmeden bu bilgileri sayfa ikide oluşturabilirse süper olur. ilgilenen herkese teşekkürler

sakıncası yoksa birşey daha, bu makro sıralı aktarım yapıyor
aynı zamanda sayfa1 de seçtiğim alanları da sayfa 2ye aktara bilirmi
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
örnek dosyanızı gönderirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz..

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Bence de :) okuduklarımdan biraz kafam karışır gibi oldu ya sorularınızı adım adım sorun birlikte çözelim ya da Sayın isakarakus'un dediği gibi örnek dosya yollayın oradan belki net birşeyler anlayabiliriz.

isakarakus' Alıntı:
örnek dosyanızı gönderirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz..
burada yapmak istediğim kayıt tablosundaki tarihi ve kişiyi kontrol edecek kişi 34 tablosuna aitse bu tablo 34 deki tarihle karşılaştıracak ve ilgili bilgileri yan olarak sayfa 34 e işleyecek kopyalama yapmayacak,yeni tarih girildiğinde o bilgileri de kayıt alacak ve böylelikle 1 yıllık kayıt alınmış olacak

ilginize teşekkür ederim.....

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
kodu şifrelemişsiniz. nereye bastığımızda ne yapması gerektiği konusunda makroları inceleyemiyorum.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2010 PRO TR
Herhalde gözünüzden kaçtı
(vb şifresi :küçük harf>> q)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
dosyanızı inceledim ama sornuzu tam olarak anlayamadım.
daha doğrusu soruda belittiğiniz şeyler dosyanızda yok gibi geldi bana,

bir de soruları adım adım sorsanız daha uygun olur, hemde sizin
öğrenmenizi sağlar.

bundan başlıyalım,
bir excel sayfasında (sayfa1) A2 hücresinde tarih A3 hücresinde personel adı var ve D4:D16 aralığında değişik bilgiler (3,7,ali,para vs gibi)
bu bilgileri personellere ait başka sayfalara (ali) sayfasına makro yardımıyla yazdırmak istiyorum....ancak şu şekilde yapamıyorum
burada sormak istediğiniz bir sayfada veri giriş formu oluştumak istiyorsunuz ve bunu diğer sayfaya sıralı bir şekilde aktarmak mı istiyorsunuz?
işte örnek dosya: