bilgisayar kapa aç excel içindeki veriler tarih oluyor

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2007
merhaba arkadaşlar,excel de oluşturduğum 4 sayfa var.bu sayfalarda 1. sayfada hiç tarih yok sadece yazı ve rakam diğer 3 sayfada ise tarih yazı ve rakam var..bilgisayarı kapatıp açtığımda ( daha doğrusu 1 gün sonra) tüm sayfalarda rakamlar uzun tarih oluyor.

acaba bunu nasıl çözebilirim?
teşekkür ederim iyi forumlar.

not:eek:ffice 2010 kullanıyorum

Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25.01.2019
Merhaba,

İşletim Sisteminiz Nedir ?

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2007
merhaba işletim sistemim win 7.microsoft office 2010..bugun dosyamı gene açtığımda aynı sorunla karşılaştım.

daha önceden genel olarak seçtiğim biçimlendirme ayarlarımı dün bir kaç yerde sayısal veri olarak kaydetmiştim
bugun o verilerin sayısal olarak kaldığını ama genel olarak seçili tüm rakam ve tarihler uzun tarihe dönüşü vermiş.bu sorunun da tahminime göre bilgisayar bölge dil ayarlarından düzeltileceği yönünde.excel ayarlarımı bu şekilde karıştıranında en son yüklediğim bir programdan kaynaklandığını anladım çünkü daha önceki günlerde hatta yıllardır bu şekilde sorunsuz sürdürüyordum işlerimi.

sonuç itibariyle oturup tek tek 4 sayfalık excel bilgilerimi tarihleri tarih sayıları sayı para birimlerini hepsini düzenledim biçimlendirme ayarlarından..uzun bir yol oldu düzenlemek çünkü daha başka excel dosyalarıma da yansımış olacağını tahmin ediyorum bu şekilde düzenleyeceğim hepsini..herkese iyi forumlar.

Son düzenleme: