Bilgisayardan Fax Gönderme

A

awesper

Misafir
Herkese iyi çalışmalar diliyorum.Gerçekten çok faydalı bir paylaşım kurulmuş.Emeği geçen tüm arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum.

Benim sorum fax gönderme ile ilgili,şimdi sorun şöyle;
Ben bilgisayardan scan ettiğim belgeleri karşı tarafa faxlamak istiyorum.Yani kendi fax cihazımı kullanmadan taratacağım belgeyi karşı tarafın fax cihazına gönderebilir miyim?Snappy fax diye bir program var ama ileri düzey ayarlarını kuramadığım için kullanamadım.Bir kaç program daha va ama kullanışlı gelmedi.Yada başka bir alternatif taranan belgeyi e-mail le yollama ancak 1.si güvenli olur mu? 2.si taranan dosya boyunu büyük aldığı için gönderme zor oluyor.Taratıp jpeg formatına çevirme ise oldulça çetrefilli.Ben hem basit hem maliyeti düşürerek tasarruf sağlayabileceğim bir yöntem arıyorum.

Tavsiye edeceğiniz bir çözüm yönteminiz var mı?
Teşekkür ederim.

A

awesper

Misafir
Bu arada belirtmemde fayda var sanırım.

Xp işletim sistemi ve adsl bağlantısı kullanıyorum.

Merhaba

Windows işletim sisteminden fax gönderebilirsin.Bende XP ve ADSL kullanıyorum
ve rahatlıkla gönderiyorum.Bu sistemle fax ta alabilirsin.

İyi Çalışmalar

A

awesper

Misafir
Siz Winfax programından bahsediyorsunuz sanırım.2 şey daha soracağım peki bu programı kurarsam normal fax cihazımı da yine kullanabiliyor muyum?Bir de yine bana faks ücreti düşüyor mu?
Konunun biraz cahiliyim kusura bakmayın biraz daha açar mısınız?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
ADSL kullanıyorum ve rahatlıkla gönderiyorum

ADSL'in numara çevirme özelliği yoktur noktadan noktaya bağlantı sağlar PPP protokolunu kullanır ve faks gönderemezsiniz ancak ücretli web servislere üye olunarak web üzerinde gönderilir.

Faks göndermek için bir fax-modem kartı takmanız ve faks programı kurmanız gerekecek.Bunun için

Dergiden alınmadır

- Denetim Masası / Program Ekle veya Kaldır seçeneğine gidip Windows Bileşenlerini Ekle veya Kaldır’a tıklayın.

- Faks Hizmetleri onay kutusunu etkinleştirin, Windows XP CD’sini sürücünüze yerleştirdikten sonra İleri’ye basın. İşlem sona erince Tamam’a basın

Faks Servisleri’ni yapılandırma içinde

Başlat / Programlar / Donatılar / İletişim / Faks yolunu takip etmek. Faks Konsolu’na tıklayın. Bu sizi Faks Yapılandırma Sihirbazı’na götürecek.

- Faks Yapılandırma Sihirbazı açıldıktan sonra İleri’ye basın ve gereken alanları doldurun.

- Açılır listeden modeminizi seçtikten sonra Alımı Etkinleştir seçeneğine tıklayın ve yanıtlama modunu seçin.

- Şimdi de faks iletinizle birlikte gönderilecek faks numaranızı ve işyeri adınızı belirten CSID ve TSID bilgilerinizi girin.

- Yönlendirme seçeneklerine ulaşmak için İleri’ye tıklayın. Bu kısımdan, gelen faksların belli bir yazıcıdan basılmasını ya da bir kopyasının bir klasörde saklanmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

- Şimdi Son’a basın.

programı kurarsam normal fax cihazımı da yine kullanabiliyor muyum
Kullanabilirsiniz.

Bir de yine bana faks ücreti düşüyor mu?
ADSL bağlı iken telefon görüşmesi yaptığınızda ayrıca ücretlendirildiğiniz gibi faks çekerkende ayrıca ücretlendirilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Office 2003
aynı sorun bende de var aslında ama benimki biraz farklı....

ben bir resmi kurumda çalışıyorum ve ayrı bir faks hattımız var ve nete adsl aracılığı ile bağlanıyoruz faks hattını faks modeme bağlayıp fakslarımızı bilgisayardan gönderebilir miyiz ve alma işini yine faks cihazından yapabilir miyiz...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
kmlctnky' Alıntı:
aynı sorun bende de var aslında ama benimki biraz farklı....

ben bir resmi kurumda çalışıyorum ve ayrı bir faks hattımız var ve nete adsl aracılığı ile bağlanıyoruz faks hattını faks modeme bağlayıp fakslarımızı bilgisayardan gönderebilir miyiz ve alma işini yine faks cihazından yapabilir miyiz...
Merhaba..

Anladığım kadarıyla siz faks alma işini yine faks cihazından yapıp göndermeyi bilgisayardan yapmak istiyorsanız (yada tersi) bu mümkün.

Buradaki konuda sayın ünal karadavut ile yaptığımız paylaşım size fikir verecektir..

Excel Vers. ve Dili
tr
sa. benim ev telefonum var faksta çekiyor ancak ben bilgisayardan direk faks çekecem yani bilgisayardaki yazılarımı taratmadan direk word'deki yazılarımı fakslamak istiyorum bir den fazla yere bunu nasıl yapıcam hangi programları bulmam gerekir bu konuda bilgi verirmisiniz.