bilgisayarım kapanmıyor.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
değerli arkadaşlar note book bilisayarım başlat bilğisayarı kapat yolu üzerinden kapatmak istediğimde makine kendiliğinden resetlenerek tekrar açılıyor. ne yapmam gerekiyor.biliğisayarı otomatik olarak kapatmak için bir bildiğiniz program varmı.teşekkürler şimdiden

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

makinenizin açma tuşunu birkaç saniye basılı tutun, kapanacaktır.
sonra tekrar açabilirsiniz. yüklenen bir programdan kaynaklanıyor olabilir, sistem geri yükleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
biliğisayarım kapanmıyor

sayın uzmanamele, verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim.ben de sizn dediğiniz gibi yapıyorum.
kapanıyor bilğisayar.başka bir çözüm öneriniz olabilirmi.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

Cd sürücüde bişey olmadığına emin misiniz?

ya da makinede bir sorun oluşmuşsa recovery cd sini takın.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Bilgisayarım'ı sağ tuş ile tıklayıp Özellikler/Gelişmiş ve ardında Başlangıç ve Kurtarma altından Ayarlar'ı tıklatın. Otomatik olarak yeniden başlat onay kutusundaki onay işareti kaldırıp yeniden denermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Windows'un sağlam olduğundan emin misiniz? Bozulmuş bir Windows kurulu bir bilgisayarda bu tür problemler yaşayabilirsiniz.

Bir de ramlar bozulmuş olabilir. Ramlari (bilgisayar kapalı iken) çıkartıp takın. Ve öyle deneyin. Bakalım problem devam edecek mi.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
bilğisayarım kapanmıyor

sayın uzmanamele,ali ve izcik hepinize vermiş olduğunuz çözümler için teşekkür ederim.çözümleriniz bana uymadı.ben başka bir yöntem buldum gibi internetten.“HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop” anahtarına ulaştım ve “PowerOffActive” DWORD değerini bulup değerini “1” olarak değiştirdim.bilğisayarım kapandı.inşallah sağlam bir yöntemdir.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Ahmet Bey, o bilinen bir yöntemdir. Önce onu yazdım ama iyi bir çözüm olmadığı için yazdığımı sildim. Ayrıca verdiğiniz bilgiler eksik olduğu için tam cevap vermek mümkün değil. AMI Bios farklı AWARD Bios için farklı çözümler var.
En iyi iş system file checker ile kontrol etmektir. Yani kısaltması sfc.

Başlat/Çalıştır dan sonra sfc /scannow yazılıp entere basınca Windows CD'si ister bundan sonra eksik olan system dosyaları tekrar yazılarak sistem onarılır.

.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
ali bey cevabınız için teşekür ederim.dediğinizi deneyeceğim.