Bilgisayarın açılışına şifre koyma

Excel Vers. ve Dili
mikrosoft exel türkçe
değerli üstatlarım bilgisayarın açılışını nasıl şifreleyebilirim.
bilgisayara benden başka kimsenin girmesini istemiyorum
yardımlarınız için teşekkürler

NOT: şifre sormadan pc açılmayacak

usta07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
merhaba.. bilgisayarı yeniden başlat ve açılırken Del tusuna ya da F9 tusuna bas sayfa rengi maviye gelene kadar (bios ekranı) daha sonra security Options anakart özelligine göre farklı şekilde yer alabilir paswordd gördügün yerlere gir 2 seçenekten 1.si girdigin mavi ekrana şifre koyar diger 2.seçenek ise pcnin başlangıcta açılırken siyah ekrana.. kolay gelsn

(Güvenlik Seçeneği (Security Option): Bu özellik yetkisiz kişilerin BIOS'u kurcalamasını önlemek için giriş şifresi koyabilmenizi sağlar. Dahası bu şifre bilgisayarın açılışına da konabilir ve yetkisiz kişiler şifreyi bilmeden bilgisayarı çalıştıramazlar. Seçenekler Ayar (setup) ve Sistem (System) olarak verilmiştir ve aşağıda açıklayacağımız diğer ayarlarla ilintilidir.

Yönetici Şifresi Belirle (Set Supervisor Password): Eğer Yönetici Şifresi (Supervisor Password) seçilirse BIOS'a girmek için her defasında şifre sorulacaktır. Eğer yukarıdaki ayarda SYSTEM seçilirse bilgisayarın açılışı sırasında şifre sorulacaktır.

Kullanıcı Şifresi Belirle (Set User Password): Kullanıcıların bilgisayarı başlatması için ayrı bir şifre koymak içindir, eğer Yönetici Şifresi de (Supervisor Password) belirlendiyse şifreyi bilen kullanıcıların BIOS'tan yalnızca sistem tarih ve saatini değiştirmesine izin verilir. ) belki böle daha acıklayıcı olur

Excel Vers. ve Dili
mikrosoft exel türkçe
değerli üstadım teşekkürler umarım beceririm sağol

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office ev ve iş 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-07-2024
Dostum Konuyu Bıraz daha açarsan yardımcı oluruz pc nın ilk açılış ekranına mı şifre koyacaksın (xp veya vısta logosu gelmeden)yoksa hoşgeldınız Falancı bey dedıkten sonra kullanıcı sectıkten sonra o kullanıcıyamı parolamı oluşturacaksın

Excel Vers. ve Dili
mikrosoft exel türkçe
tşk

evet ilk açılışında hoşgeldiniz demeden
değerli usta07 nin dediğini uygulayama çalışıyorum dana pratiği varsa oda olabilir ama ben kullanıcı hesaplarından değil tamamen pc açılmadan şifre istiyorum
sayın hocamın tarif ettiği tam benim istediğim de bilmiyorum başka pratik yöntem var mı
saygılarımla

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
evet ilk açılışında hoşgeldiniz demeden
değerli usta07 nin dediğini uygulayama çalışıyorum dana pratiği varsa oda olabilir ama ben kullanıcı hesaplarından değil tamamen pc açılmadan şifre istiyorum
sayın hocamın tarif ettiği tam benim istediğim de bilmiyorum başka pratik yöntem var mı
saygılarımla

Merhaba,
Bios ayarlarından bilgisayarınıza şifre koymak istiyorsanız ve bios sayfasını tanımıyorsanız bence hiç biosla uğraşmayın.

Kullanıcı hesaplarından şifre girerek yapmanız bana göre daha güvenli.

Xp de bu şifreyi bilmeden bilgisayarı açmak bios şifresini bozmaktan daha zor...