Bilgisayarın Flash Belleği Görmüyo

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2007 PRO TR - Win7 X64
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18.06.2019
Flash Belleğimi Daha Önceden Bilgisayar Görüyodu Bugün Taktım Görmedi
Araştırdım bilgisayar/yönet ile açılan sayfadan oluyo dediler ordanda flash bellegimi yine görmüyo.
Flash Taktıgımda Işığıda Yanmıyo Gerekli Olan Program Veya Başka Bir Yönetemi Varmı

Şimdiden Herkeze Teşekkürler:)

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

USB girişinde sorun vardır. flash diski başka bir usb girişe takarak deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
18.06.2019
Başka Usb Girişin Taktım Olmadı

İlginiz İçin Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
18.06.2019
Benim Herhalde Flash Belleğim Yanmış

İ

İhsan Tank

Misafir
Benim Herhalde Flash Belleğim Yanmış
merhaba
bide bunu denermisiniz
flash belleği çıkarıp
bilgisayarıma sağ tuş tıklayın özellikler donanım aygıt yöneticisi disk sürücülerinden flash belleğinizi kaldırın.
tekrar flash belleğinizi takın ( xp ve daha üst model windowslarda otomatik yükleme yapar ( win98'de cd istiyor ) bilginize )

Excel Vers. ve Dili
18.06.2019
merhaba
bide bunu denermisiniz
flash belleği çıkarıp
bilgisayarıma sağ tuş tıklayın özellikler donanım aygıt yöneticisi disk sürücülerinden flash belleğinizi kaldırın.
tekrar flash belleğinizi takın ( xp ve daha üst model windowslarda otomatik yükleme yapar ( win98'de cd istiyor ) bilginize )

İlgin İçin Teşekkür Ederim.Olmadı

İ

İhsan Tank

Misafir
İlgin İçin Teşekkür Ederim.Olmadı
rica ederim bir de şunu söyliyeyim eğer ki ön taraftaki usb soketlerinde kullanıyorsanız sorun olabiliyor arka taraftaki usb'leri deneyin veya başka bir bellek takıp deneyin ancak o zaman sizin bellek'te mi yoksa bilg.'da mı sorun olduğu anlaşılır.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
10-12-2025
Başlat/ÇAlıştır a "cmd" yazıp tamam deyin.
Açılan pencereden 2 defa cd.. yazarak, C:/> yazan hale getirin.
Daha sonra tek tek d: yazıp dir deyin, e: yzıp dir deyin. Bu şekilde 3-4 tane sürücü harfi yazıp deneyin.
Hala flash bellekteki bilgileri göremiyorsanız, sorununuzun çözümü mümkün değildir.

Excel Vers. ve Dili
18.06.2019
uzmanamele
USB girişinde sorun vardır. flash diski başka bir usb girişe takarak deneyiniz.
CILGIN86
rica ederim bir de şunu söyliyeyim eğer ki ön taraftaki usb soketlerinde kullanıyorsanız sorun olabiliyor arka taraftaki usb'leri deneyin veya başka bir bellek takıp deneyin ancak o zaman sizin bellek'te mi yoksa bilg.'da mı sorun olduğu anlaşılır.

METİN KARAAĞAÇ
Başlat/ÇAlıştır a "cmd" yazıp tamam deyin.
Açılan pencereden 2 defa cd.. yazarak, C:/> yazan hale getirin.
Daha sonra tek tek d: yazıp dir deyin, e: yzıp dir deyin. Bu şekilde 3-4 tane sürücü harfi yazıp deneyin.
Hala flash bellekteki bilgileri göremiyorsanız, sorununuzun çözümü mümkün değildir.

İlginiz Ve Alakanız İçin Hepiniz Sağolun Sanarım Metin Hocamın Dediği Gibi Oldu Çözümü Mümkün Değil

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Bir şirkette çalışıyorsanız sistem yöneticiniz tarafından engelleme yapılmış olabilir. Virüslere karşılık olarak bu şekilde önlemler alabiliyorlar. Böyle bir durum varsa sistem yöneticisine başvurmalısınız.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

sorunun USB girişlerinden kaynaklanma ihtimali %90
eğer ara kablo ile flash diski kullanıyorsanız, kabloyu çıkararak deneyiniz.
ön taraftaki girişleri kullanıyorsanız arka girişleri deneyiniz.
arka girişleri kullanıyorsanız yerini değiştiriniz.
gerekirse 2-3 kez makineyi kapatıp açarak deneyiniz.

benimde başıma sık sık gelen bir problem olduğu için bu önerileri yapıyorum, tecrübeyle sabittir.

Excel Vers. ve Dili
18.06.2019
Uzmanamele Sanırım Flash Bellek Yanış Flash Belleği Çıkartıp Başka Yere Taktım Yinede Olmadı Korhan Abi senin dediğin gibi olabilir ama benim bilgisayara flash belleği takdıgımda flashın ne yanıp sönüyo nede bir uyarı veriyo bilgisayar bilgisayarın üzerinde sağtuş/yönet bile görmüyo flashı büyük bi ihtimal benim flash yandı
İkinizinde Yardımlarınız Ve Görüşlerniz için Sağolun

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
sürücülerdeki herhangi bir gizli klasör varsa onu görebiliyormusunuz.?

Excel Vers. ve Dili
18.06.2019
Merhaba ;

Halit3 Hocam Gizli Klasörleri Göremiyom Ama Benim Flash Bellek Yanmış Öyle Söylüyolar bizim şirkettdeki Bilgi İşlemdeki Arkadaşlar

Excel Vers. ve Dili
...::Meleğim::...
Merhaba.
Öncelikle hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
Elinizdeki flash diskinizi başka bilgisayarda denedinizmi?
BAşka bir flash diski kendi bilgisayarınızda denedinizmi?

Elinizdeki flash diskiniz başka bir bilgisayarda çalışıyor ise sorun sizin bilgisayarınızdadır.

Başka bir flash disk sizin bilgisayarınızda çalışıyorsa sorun elinizdeki flash disktir.

Muhtemel sorunlar
Flash disk bozulmuştur.
Flash diske sağlam bir virüs girmiştir.
Bilgisayarınızda sağlam bir virüs vardır.
Usb girişleriniz arızalanmıştır.
Sistemi yeniden kurmanız gerekiyor olabilir.

Saygılarımla.

NBATMAN

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 excel Türkçe
İyi Akşamlar,

Yukarıdaki mesajlardan anladığım kadarı ile benim başıma gelen arkadaşımızın başına gelmiş.Bunun bir kaç nedeni olabilir;

*Flash bellek kaliteli olmayabilir.

*Doğru kullanılmamıştır.( mutlaka donanımı kaldır işleminden sonra bellek yuvadan çıkartılmalıdır )

*Bellek bilgisayara bağlanırken bir ara kablo kullanıyor ise ve bu kablo kaliteli değil i, kabloda kopuklar mevcut ise belleğin bozulmasına neden olur.

*Bilgisayarın arkasındaki portlar direk boardın üzerinden dışarıya çıktığı için daha güvenilirdir. Ön taraftaki usb yuvaları ise çoğu yine boardın üzerinden olmak üzere bir kablo ile ön tarafa taşınır. Bu kablolar boarddaki yerlerine ( soketlerine ) yanlış veya hatalı takılmış ise buda belleğin yanmasına veya düzgün çalışmamasına neden olur.

*Yine bilgisayarın ön tarafında disket veya cdrom yuvalarına takılan kart reader + usb hublar üzerindeki portlar güvenilir değildir ki benim belleğim bu tür ürününün bulunduğu bir bilgisayarda kullanılması neticesinde yandı. Ayrıca bu şekildeki usb hablar USB 2.0 ı destekliyor gibi görünsede USB 1.0 dır.

Excel Vers. ve Dili
exsel.web.tr
arkadaşlar bende flash belleğe aktığım zaman calısıyo sorunsuz bılgı yukluyrm tamam ama cıkarıp tekrar taktığımda bılgılerımı goremıyorum yardımcı olurmusunz