bir alandaki aynı kayıtları süzme ??

Arkadaşlar bir tabloda tekrarlanabilir şekilde kayıtlar var örn ali,ayşe,veli,ali,murat,ali,veli,hakan vb gibi .sorgularda ölçüte ne girmeliyim ki alileri,velileri süzsün.Şunu belirteyim hangi kayıtların tekrarlandığını bilmiyorum sadece tüm kayıt içerisinde tekrarlananları süzecek.Like a* ile başlayanlar v* ile başlayanlar gibi tek tek ölçüte yazmadan.nasıl yapılabilir yardımlarınızı bekliyorum.teş.ederim

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın traderss,
örnek dosyanızı gönderseydiniz daha somut ve anlaşılır bir cevap olurdu ama sorununuzu gruplandırma sorgusu ile çözümleyebilirsiniz sanıyorum. yada yineleme bul sorgu sihirbazı da yardımcı olabilir muhtemelen.

tekrarlayan kayıtların gruplandırması

Ek te ki dosya da isimler mevcut burada ali 3 kez veli ve can 2 kez tekrarlanmış sorgu ile toplam bütün isimler içerisinde birden fazla kez tekrarlanan isimleri sorgu sonucunda 3 tane ali kaydını alt alta daha sonra can ları sonrta veli leri nasıl süzebiliriz.Tek tek sorgu ölçütüne like ile isim girmeden kendisi tekrarlayan kayıtları süzecek,örnek yayıtlarda ali can ve veli tekrarlandığı için o kayıtları süzecek.Nasıl yapabilirim teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

tam olarak ne yapmak istediğini anlayamadım ama eğer bu isimleri altaalta sıralamksa onu srguda sırala kısmını artan yap yok ben formdan ali ve veli leri sıralasın diyeceğim diyorsan o ayrı birkonu onun benxeri bir uygulama ben aynı şeyi rapor için yaptım sen sorgu yada forma uyarlayabilirsin

sn gülsüm amacım raporlarda grup oluşturmak değil o basit.Amacım örnekte 12 kayıt var bütün kayıtları kontrol edecek ve sorgu sonucunda bu kayıtlardan tekrar eden örn ali 3 kez yazılmış alileri,veli 2 kez yazılmışveli leri,can iki kez yazılmış canları alt alta, yani toplam 7 kayıdı süzecek bunu istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

tamam grup oluşturmak demedimki ben eğer bunları sıralasın diyorsan sorguda sırala bölümüne artan yaz o kadar fakat bu bütün kayıtları gösterir sen benin seçtiğim kişileri diyorsun sanırım ondan bende o örneği ekledim onda ali or veli or deli gibi arka arkaya or olayının nasıl otomotik yazılacağı ile ilgil kod var içinde yani ali veli ve deliyi getir gibi bir şey olmasını istiyorsan tam senin istediğin kod

hayır ben istediğim kişileri or ile süzmeden toplam kayıtlara bakacak tüm kayıtlar içerisinde hangileri tekrarlamışsa onları dökecek tek tek ben istediğim kayıtları yazmayacağım anlatabildim mi böyle bişey arıyorum.Yani tüm kayıtlardan tek olanı ayırıp tekrarlanan kayıtları süzecek

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın traderss,

Üç tane sorguyla iş hal oluyor.

Bir tanesi artan a göre sıralıyor. Diğeri tekrarlananları buluyor, sonuncusu ise ikisini birden alıp istenen sonucu gösteriyor. SonSorgu yu inceleyin.

iyi çalışmalar:)