Bir Çalışma kitabının 1 sayfasının kopyasını saat başı bir yere kaydetmesini istiyorum neresi olduğu hiç önemli değil

ey58

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019 ve VBA
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-01-2028
Merhaba benim vba kısmı kilitli bir raporum var butona basınca verilerim yenileniyor. ben bu yenilenen veriyi saat başı otomatik yada bir btonla hiç farketmez başka bir yere kaydetmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok sağolun.

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Merhaba Arkadaşım,
İstediğiniz ancak makro ile yapılabilir, ama VBA kısmı kilitli diyorsunuz, şifresini bilmiyorsanız yapacak bir şey yok.
Şunu yapabilirsiniz; verilerinizi her yenilediğinizde klavyenizdeki prt sc tuşuna basarak ekran görüntüsünü bilgisayarınızdaki paint programı yardımıyla resim olarak tarih ve saati ile istediğiniz yere kayıt edebilirsiniz.
İyi çalışmalar

ey58

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019 ve VBA
17-01-2028
Cevap için teşekkür ederim. Ben şöyle birsey denedim ama olur diye düşündüm olmadı..
1) yeni bir çalışma kitabı açtım.
2)makro yazdım istediği çalışma kitabını Woorkbook (dosya yolu\doyaadı.xlsx).open dediğimde bana 1004 hatası verdi.
açmak istediğim çalısma kitabı şifreli olduğu için mi açmıyor?
ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Merhaba,
O nedenle olduğunu tahmin ediyorum. Madem hepsini istiyorsunuz, her yenilediğinizde bir yerlere yedekleyiniz.
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft® Excel® 2016 (Sürüm 2312 64 bit)
Türkçe
28-08-2024
Merhaba benim vba kısmı kilitli bir raporum var butona basınca verilerim yenileniyor. ben bu yenilenen veriyi saat başı otomatik yada bir btonla hiç farketmez başka bir yere kaydetmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok sağolun.
Öncelikle açıklamanın uzunluğu korkutmasın VBA hariç toplamda 5dk bitecek işlemler.

VBA kısmı şifreli olduğu için kodlama yapamayacak olsanız bile minimousemacro uygulaması ile yapacağı işlemi bir kere öğretip daha sonra bunu kısayol atayarak o kısayol ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.(Bu program mouse hareketlerini öğrettiğiniz şekilde yapacaktır.Siz kaydı açtıktan sonra exceli açıp daha sonra yenileme tuşu daha sonra da farklı kaydet yaparsanız ve örneğin bunu ctrl shift u kısayoluna atarsanız siz her kısayol bastığınızda otomatik olarak kendisi işlemi yapacaktır(timer kısmından hızlandırmayı yaparak işlemi çok hızlandırabilirsiniz)
Bundan sonrası da zaten başka bir excel ile saatbaşı o uygulamayı çalıştırma kodlaması yazıp çalıştırmak.

Vba bilgim olmadığı için yardımcı olamayacağım ancak tembel çözümü olarak böyle bir çözüm önerebilirim.