bir çalışma sayfasından diğerine koşullu aktarma

Excel Vers. ve Dili
office2003
Arkadaşlar sorunum şu şekilde; A çalışma sayfasına, B,C,D... çalışma sayfalarından belirli ölçütlerde bilgi aktarmak istiyorum. Bütün çalışma kitaplarındaki mesela kodu 1234 olan ürünün, miktarı sütunundaki değeri A çalışma sayfasına almalı, yani B yi tarayıp 1234 kodunu görünce miktarı olan rakamı A'da ki 1234 ün karşısına koymalı. Eğer 1234 yoksa 0 yazmalı. Yalnız 1234 kodlu ürün her çalışma sayfasında aynı satırda olmayabilir sorun bu. Biraz karışık oldu sanırım, inşallah anlata bilmişimdir sorunumu.

Excel Vers. ve Dili
office2003
konu hakkında yardım lütfen. bilenler vardır

Excel Vers. ve Dili
office2003
sorunumu ekteki örnekle anlatmak istedim. ekteki hizmet1 ve hizmet2 dosyalarındaki adetlerin icmal dosyasında ilgili satıra gelmesini istiyorum lütfen yardım..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office2003
Arkadaşlar sorunuma çözüm lütfen, şöyle bir açıklama da yapayım, bu hizmet1 ve hizmet2 diye isimlendirdiğim excel dosyaları taşradan geliyor ben bunları icmal dosyasında birleştirmek istiyorum. Gelen excel dosyalarını icmal in olduğu klasöre attığımda içinden miktarları otomatik olarak almasını istiyorum. Gelen dosyalarda kodlu ürünlerin satır numarası değişik olarak geldiği için yapamadım, hizmet dosyalarının ilgili sütunlarını tarayıp kodun karşılığı olan adet sayılarını almasını istiyorum, uzman arkadaşlar lütfen yardım..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Arkadaşlar sorunum şu şekilde; A çalışma sayfasına, B,C,D... çalışma sayfalarından belirli ölçütlerde bilgi aktarmak istiyorum. Bütün çalışma kitaplarındaki mesela kodu 1234 olan ürünün, miktarı sütunundaki değeri A çalışma sayfasına almalı, yani B yi tarayıp 1234 kodunu görünce miktarı olan rakamı A'da ki 1234 ün karşısına koymalı. Eğer 1234 yoksa 0 yazmalı. Yalnız 1234 kodlu ürün her çalışma sayfasında aynı satırda olmayabilir sorun bu. Biraz karışık oldu sanırım, inşallah anlata bilmişimdir sorunumu.
Merhaba,

icmal çalışma kitabının Sayfa1 D2 hücresine,

=EĞER(EHATALIYSA(DÜŞEYARA(A2;[hizmet1.xls]Sayfa1!$A:$D;4;0));0;DÜŞEYARA(A2;[hizmet1.xls]Sayfa1!$A:$D;4;0))

E2 hücresine,

=EĞER(EHATALIYSA(DÜŞEYARA(A2;[hizmet2.xls]Sayfa1!$A:$D;4;0));0;DÜŞEYARA(A2;[hizmet2.xls]Sayfa1!$A:$D;4;0))

Yazarak alt satırlara kopyalayınız..

.

Excel Vers. ve Dili
office2003
espiyonalj kardeşim çok teşekkür ederim, benim için çok büyük bir sorundu, sağol varol..