Bir değeri başka sayfadaki butonla yazdırma 2

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
BUGUN SORMUS OLDUGUM

_______
Private Sub Düğme5_Tıklat()
If MsgBox("Dostum, Yazdırcan mı? Yoksa yanlışlıkla mı bastın butona? Bak Evet dersen Yazıcıya göndercem ona göre...", vbYesNo) = vbNo Then Exit Sub
ActiveSheet.PrintOut From:=1, to:=1, Collate=True, Copies=1
End Sub
_______

Normalde aktif olan sayfayı yazdırmada kulllandığımız kod bu. Fakat Sayfa1,Sayfa2,Sayfa3 adlı 3 sayfamız var diyelim. Sayfa1 de bulunan YAZDIR butonuna atanacak makro kodla Sayfa2 ve Sayfa3 adlı sayfaların sadece 1. sayfaları çıktı alınacak, yazıcıya gönderilecek. Yardım edebilecek var mı?

NOT: Sadece 1. sayfalarını çıkartma olasılığımız düşükse, yapacak birşey yok deyip; en azından bir sayfadan farklı 2 sayfadaki verilerin çıktıya gönderilmesini sağlamayı bilmemiz yeterli olacaktır.
SORUSUNA ASAGIDAKI CEVABI ALIP SORUNU HALLETMISTIK.

If MsgBox("Dostum, Yazdırcan mı? Yoksa yanlışlıkla mı bastın butona? Bak Evet dersen Yazıcıya göndercem ona göre...", vbYesNo) = vbNo Then Exit Sub
For i = 2 To 3
Sheets(i).Select
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut From:=1, To:=1, Copies:=1, Collate:=True
Next i
End Sub

SIMDI ISE;

Sayfa2 ve Sayfa3 yazdırılırken yazdırılan sayfalar aktif hale geçiyor (Ekrana geliyor) ve aktif ekran yazdırılan son sayfa olan Sayfa3 te kalıyor. Yazdırma önbelleklemesi bittikten ve veriler yazıcıya gönderildikten sonra Aktif Ekranın tekrar YAZDIR butonunun bulunduğu Sayfa1 e geri dönmesi mümkün mü?

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Kod:
Application.ScreenUpdating = False 
For i = 2 To 3
Sheets(i).Select
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut From:=1, To:=1, Copies:=1, Collate:=True
Next i
Sheets("Sayfa1").Select
Application.ScreenUpdating = True
End Sub
olarak deneyin.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007
arkadaşlar gizli sayfayı nasıl yazdıracağımmm acill yardım