BİR DOSYA AÇILDIĞINDA İKİNCİ DOSYA OTOMATİK NASIL AÇ

BÝR DOSYA AÇILDIÐINDA ÝKÝNCÝ DOSYA OTOMATÝK NASIL AÇ

Merhaba arkadaşlar.

Bir veri dosyam var. Bu veri dosyamdaki bilgileri birçok dosya ortaklaşa açılan kutu ile kullanıyor. Veri dosyası açık olmayınca bu dosyaya bağlı diğer dosyalardaki açılan kutu içindeki veriler gözükmüyor. Diğer dosyalrım açıldığında veri dosyam otomotik nasıl açılır. Þimdiden teşekkürler.

Açılmasını istediğiz dosyaların hepsini açın ve bunlardan herhangi birisinde "Çalışma Alanı" olarak kaydedin. Çalışma alanını açarken istediğiniz dosyalar açılmış olur.

Kolay gelsin.

Sayın SGM020 verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ã?nerinizi uyuladım. Ancak Çalışma alanı olarak kaydettiğim dosyayı tıkladığımda bütün dosyalaım açılıyor. Bu da kranda o anda işeme yaramayacak dosyaları üstüste yığıyor. Bunu nasıl engellerim. Saygılar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Mevcut dosyanıza aşağıdaki kodu eklerseniz, açılırken diğer dosyayıda beraber açacaktır. Dosya yolunu kendinize göre değiştirin.

[vb:1:bbafcaf9d8]Sub auto_open()
Workbooks.Open Filename:="C:\Belgelerim\veri.xls"
End Sub
[/vb:1:bbafcaf9d8]

Ã?ncelikle teşekkür ederim. Gerçekten çok işe yaradı. Ancak dosya beraber açılırken Güncelleştir Güncelleştirme uyarısı geliyor. Güncelleştire basdığımda ekranda veri dosyam görünüyor. Benim istediğim veri doyam ekranda görünmesin sadece açtığım dosya görünsün ve güncelleştirme uyarsını almadan. Yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kodu aşağıdaki ile değiştirin. Kitap1 yerine görünmesini istediğiniz kitabın adını yazın.

[vb:1:8dacd095b1]Sub auto_open()
Workbooks.Open Filename:="C:\Belgelerim\veri.xls", UpdateLinks:=3
Workbooks("kitap1").Activate
End Sub
[/vb:1:8dacd095b1]

Sayın leventm;

Yazdığınız kodu, dosyalara modül açarak kopyaladım. Tam aradığım gibi oldu. Çok teşekkür ederim. Yalnız dosya açıldığında Güncelleştir, Güncelleştirme uyarısı alıyorum. Bu uyarıyı nasıl iptal edebilirim. Saygılar