Bir excel dosyasindaki bilgiyi baska bir dosyayi gönderme

Excel Vers. ve Dili
2oo7-TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-11-2022
Selamlar arkdaslar;

Ekte iki adet dosya gönderdim önce dosyaşarin içerikleri hakkında bilgi verip sonra sorunumu anlatmak istiyorum.

Adreslerin yazdıralacagı dosya:A sutunuda ürünün bulundugu adres yazıyor,B sutunda ürünün kodu

Adreslerin alınacagı dosya A: sutununda ürün kodu B sutununda adet miktarı.
Benim yapmak istedigim şey adreslerin alınacagı dosyada c sutununa Adreslerin yazdıralacagı dosya:A sutunuda ürünün bulundugu adres bilgisini eklemek umarım yeterince açıklaya bilmişimdir.

Nasıl yapıla bildigi konusunda acıklamalı olarak gönderebilirseniz bende nasıl yapıldıgını ögrenebilirim.

Yardımlarınız için şimdiden tesekkürler

İlker

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

İki dosyanızıda açın ve Adreslerin yazdırılacağı dosyada C2 hücresine aşağıdaki formülü uygulayın.

Kod:
=EĞER(EYOKSA(İNDİS('[Adreslerin alınacagı  dosya.xls]Sayfa1'!$A$2:$A$10000;KAÇINCI(A2;'[Adreslerin alınacagı  dosya.xls]Sayfa1'!$B$2:$B$10000;0);1));"";İNDİS('[Adreslerin alınacagı  dosya.xls]Sayfa1'!$A$2:$A$10000;KAÇINCI(A2;'[Adreslerin alınacagı  dosya.xls]Sayfa1'!$B$2:$B$10000;0);1))

Excel Vers. ve Dili
2oo7-TR
24-11-2022
Selamalar;

Önce tesekkür ederim ilginiz için.

1-Ben formülü baska satırları uygulamak istedigimde dosyayı istiyor ben bu işlemi sürekli kullanacagım makro halinde nasıl olabiliri iki dosyanında ismi degişik olabilir.

2- Nasıl bir amntık işletildigini kısaca anlata bilirmisiniz.

Saygılarımla

İlker

Excel Vers. ve Dili
2oo7-TR
24-11-2022
Merhaba;

Bu baslık altında tekrar yardımınızı rica edecektim.

Dosyalarin isimleri degişebilir ama dosyaların sutun dizilimi hep dosyada verilen sekilde olacaktır.

Saygılarımla

İlker

COST_CONTROL siz daha önce yardımcı olmuştunuz lütfen bir defa daha yardımcı olunuz lütfen

Son düzenleme: