Bir Excel tablosundan (sütunundan) veri almak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-Türkçe
Eklemiş olduğum değerleme 1 tablosundan değerleme 2 tablosuna sütun bazında (Değerleme 1'in F sütunundan Değerleme 2'nin c sütununa veri almaktayım.Ancak veri alırken ilk hücrenin içerisine F1 olarak harf gelmektedir.Diğer hücrelere ise veriyi almaktadır.İlk hücreye niçin veriyi almıyorda sütun ismi1 gelmektedir.Bu sorunu bir türlü çözemedim.
Not:Veri excel verisi şeklinde almaktadır.Lütfen yardımcı olurmusunuz....Şimdiden Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-Türkçe
Bu sitede yardımcı olacak hiç kimse yok mu ? Bilginizi paylaşırsanız ne kaybedeceksiniz arkadaşlar?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Bu şekilde veri almak zorundamısınız. Neden kaynaklandığı konusunda bir fikrim yok ama iki dosyayıda açıp Değerleme2 isimli kitapta C3 hücresindeyken = yazıp Değerleme1 isimli kitabı tıklayıp mouse ile F3 hücresini seçip enter derseniz otomatik olarak bağlantı oluşturabilirsiniz.

Diğer bağlantı şekli ile ilgili cevap bulursam size tekrar bilgi veririm.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-Türkçe
Teşekkürler Korhan Bey, Benim amacım bilgileri formül yoluyla değil veri alma yöntemiyle yapmam lazım Çünkü Değerleme 1 tablosunu açmadan değerleme 2 tablosunda verilerini otomatik gelmesini istiyorum her ay düzenli yapmam gereken bir iş olduğu için ama tüm veriler geliyor (Değerleme 2 tablosundaki ) c sütunundaki diğer verileri değerleme 1 alıyor ama sadece c3 hücresin de sorun çıkartıyor ,İnanın 2 gündür üzerinde çalışıyorum ama sonucu henüz bulamadım Bulursam forumda paylaşağımdam emin olabilirsiniz. Diğer arkadaşlar da çozmeye çalışırlarsa sevinirim.Teşekkürler