Bir hücrede oluşturulan satırı silmek

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Arkadaşlar ticari bir programdan müşterilerimin carilerini excel'e döktüm fakat her hücrede 3 - 4 tane boş satır olduğunu gördüm bu boş satırları nasıl silebilirim
örneğin a2 de yazımın sonunda 3 satır boşluk var a3 te 2 satır gibi

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Merhaba,

alanı seçin ve CTRL + H
Aranan = Bir boşluk bırakın
Yeni Değer = Giriş yapmadan tümünü değiştir dediğinizde boşlukları silecektir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim fakat bir hücrede boş satırlar var dediğiniz şekilde arama yaptım ama satırlar silinmedi bu yöntemi denemiştim çözüm olarak sunduğun için teşekkür ederim ama olmuyor

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365 (İngilizce)
&
Microsoft Office 2010 (İngilizce)
Merhaba,

Temizleme yapacağınız sütunun yanına yeni bir sütun açın ve
=Kırp() formülünü deneyin. Daha sonra formülü uyguladığınız yeni sütunu kopyalayıp değer yapıştırın. Artık arasında boşluk olan hücrelerin olduğu sütunu silip işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Merhaba,

Temizleme yapacağınız sütunun yanına yeni bir sütun açın ve
=Kırp() formülünü deneyin. Daha sonra formülü uyguladığınız yeni sütunu kopyalayıp değer yapıştırın. Artık arasında boşluk olan hücrelerin olduğu sütunu silip işlemlerinize devam edebilirsiniz.

ilgine teşekkür ederim ama kırpmayı denedim satırı silmedi yöntemi buldum
b1 benim içinde 3-4 satır olan hücrem olsun =TEMİZ(B1) formülü başka bir hücreye yazarsam boş satırları görmeden tek satır halinde alıyor sonra hücremi seçip kopyalayıp sonra başka boş bir hücreye sadece değerleri yapıştır diyince sorun çözüldü yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim