Bir hücredeTanımlanmış Veriyi Bulumak Bulunan Değeri Yazmak

Bir sayfada verileri tanımlamak istiyorum ve diğer sayfada tanımladığım verilerle işlem yapmak istiyorum. Her işlemde malzemenin kodununda yanında yazması gerekiyor ama bir türlü yapamadım.

Aklıma önce Düşeyara ve veri doğrulama geldi ama 1.840 kalem malzemeden bahsediyorum.

Başka biryolunu bulmam gerekiyor.

Örnek dosyada daha detaylı anlattım.

Yardım ederseniz çok sevinirm . .

Herkese kolay gelsin

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorununuz küçük bir userform ile çözümlenebilir. Ekteki dosyayı inceleyin.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Re: Bir hücredeTanımlanmış Veriyi Bulumak Bulunan Değeri Yaz

erhnmetin' Alıntı:
Her işlemde malzemenin kodununda yanında yazması gerekiyor ama bir türlü yapamadım.
Sn erhmetin
Sn. leventm 'in yapmış olduğu userform gibi pratik değil ama , Sorunuzun fonksiyonlarla çözümü ekte.

Sayın leventm kardeşim çok teşekkür ederim.

Yaptığın userform işimi görüyor. Ama Malzemenin yanında koduda olsa işimizi dahada kolaylaştıracak. Çünkü aynı malzemenin farklı kodlarıyla 12, 13 ad var. Her malzemenin kodu yanında yazarsa ona göre seçim yapmak çok kolay olurdu.

leventm, Sayın leventm kardeşim çok teşekkür ederim.

Yaptığın userform işimi görüyor. Ama Malzemenin yanında koduda olsa işimizi dahada kolaylaştıracak. Çünkü aynı malzemenin farklı kodlarıyla 12, 13 ad var. Her malzemenin kodu yanında yazarsa ona göre seçim yapmak çok kolay olurdu.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyayı inceleyin. malzeme ve kodu aynı combobox içindedir.

leventm,
Çok güzel oldu Leventm kardeşim ama, combobox içinde Önce malzemenin adı sonra kodu yazsa bizde 850 kalem malzemeyi bulmakta zorlanmasak diyorum, ve biz orda sectiğimiz zaman malzemenin kodu A:A sütununa malzemenin adıda B:B sütununa atsa süper olur.

Leventm kardeşim acaba bu şekilde yapabilirmiyiz.

leventm,

Tebrik ederim ama malzemenin adını yazdığım yerde, malzeme ismini yazdığımda kodu neden gelmiyor acaba. .

leventm,

İlginize çok teşekkür ederim.

Malzemenin ismini yazdığım yerde, malzeme ismini yazdığımda kodu neden gelmiyor acaba. .