BİR HÜCREYE 255'TEN FAZLA KARAKTER GİRMEK

BÝR HÜCREYE 255'TEN FAZLA KARAKTER GÝRMEK

Merhaba. Daha önce de bir takım sorularım olmuştu. Çok kısa sürede doğru yanıtlar almıştım. Çok teşekkür ederim.

Þimdi sorum şu :

yapmış olduğum bir hesap formülü hücreye sığmıyor. "To long formule" fazla uzun formül hatası alıyorum. Daha fazla yazmam mümkün mü yoksa formülü toptan değiştirmem mi gerekiyor. Eğer formülümü tek hücrede 400 karakter yazabilirsen benim sorunum kalkıyor. Mümkünse tabi. Ã?nce bunu bir bilelim. Yoksa örnek dosyayı göndereceğim. Birlikte bu zor soruyu çözmeye çalışacağız.

İyi akşamlar.

Onur Sertler

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın QNURi, bence bu formül uzunluğundan değil EÐER formülünün uzunluğundan olsa gerek. Bir hücreye yazılabilecek formül uzunluğu 1024 karakter, EÐER formülünü kullanıyorsanız bu duruma göre bazen 5 bazen 6 çok sade bir EÐER formülü ise 7 den fazla yazılamıyor diye biliyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Meraktan saydım, bir hücreye aynı anda 32767 karakter yazabildim.

Necdet beyin dediği gibi Sn QNURİ'nin sorunu fazla karakterden değil de fazla uzun fonksiyon veya formülden olabilir.

Benimde 7 den fazla eğer formülüne ihtiyuacım var
Bu soruna yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Office2003@Work Office2003@Home
Office2007@Notebook
Sayin Mehmet Bey,

Benim sorunum da tam olarak bu. Daha once bu konu islenmisti ve Excel'in mevcut versiyonlarinda bir hucreye 32767 karakterden fazlasi girilemiyor; girilse bile ciktisi alinamiyor. Bu sorun Openoffice'te giderilmis ve sanirim Excel'in yeni surumu 12'de bu sinirlamayi oldukca artirmis. Ama su an icin bu konuda yapilabilecek bir sey var mi gercekten merak ediyorum. Kodla ya da bir sekilde bir hucreye ya da birlestirilmis bir hucreye sinirlamadan daha cok sayida karakter girebilir miyiz?

Saygilarimla,

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Daha önce böyle bir sorunla karşılaştığımda, hücre içine yazacaklarımı başka hücrelere (örneğin A1, A2, A3, A4 gibi) bölüp, bu hücrede

=A1&A2&A3&A4

formülü ile birleştirerek sorunu çözmüştüm.

Buna benzer bir sorun da sayfa kopyalamada ortaya çıkıyor. 255 karakterden fazla veri içeren hücreler bulunan sayfalar kopyalandığında, bu hücrelerdeki fazla karakterler kopyalanmıyor. Bu hücreleri tek başına kopyalayıp yapıştırmak gerekiyor.

Gerçi sayın Qnuri karakterden değil formülden bahsetmiş. Eğer yapmak istediği işi anlatırsa, daha kolay çözüm bulabiliriz.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office2003@Work Office2003@Home
Office2007@Notebook
Sayin Yusuf Bey,

Neticede birlestir fonksiyonu da belli bir karakter sayisindan sonra cikacak metni gostermiyor. Asil problem bir hucreye girilebilecek karakter sayisinin limitinin olmasi. Ben bu sorunu Openoffice kullanarak cozuyorum, ileride de Excel 12 ile asmayi dusunuyorum. Fakat ben Excel 12 kullanirken baskalarinda o surum olmayacak ve eski versiyonlarla benim yaptigim isi yapamayacaklar. Bu konuda herhangi bir cozum onerisi olan varsa lutfen bizi bilgilendirsin.

Saygilarimla,