bir hücreye otomatik olarak günlük çekilen değişken döviz kurlarını günlük ve sabit olarak başka bir hücreye kopyalamak

Excel Vers. ve Dili
MS Office Professional 2021
Selam arkadaşlar.
Excel de yaptığım bir maliyet hesaplama tablosunda, o gün üretilen bir ürünün Türk Lirası cinsinden hesaplanan maliyetinin o güne ait Euro kuruna çevrilip sabit olarak o hücrede o tarihe ait kura göre sabit kalması gerekiyor. Bu hücre, döviz verisini günlük otomatik olarak TCMM döviz kurlarını çeken başka bir sayfadaki bir hücreden kopyalıyor. Tabi ki doğal olarak her gün yeni güncellenmiş kurlar gelince bu kopya hücrenin verileri de o günün kuruna göre değişiyor. İstediğim değişmemesi ve hangi tarihteki kuru kopyaladıysam o kuru kopyalanan hücrede sabitlemesi. Bu hücre gibi bir çok üretim maliyetine ait bir çok hücre var ve bunların o gün hangi kuru kopyaladıysam o tarihteki döviz kurunun artık sabit kalması gerekiyor o tarihteki maliyeti bilmemiz için.
Sonuç olarak sevgili dostlar, değişken bir hücreye gelen günlük verileri, başka bir hücreye sabit olarak otomatik şekilde hergün elle yapmadan nasıl kopyalayabilirim? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel sheets
Merhaba benim de amacım aynı. Acaba çözümü bulabildiniz mi

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba
Her ikiniz de Forumumuza hoş geldiniz.
Bu tür sorular örnek dosya ile desteklenmediği sürece genellikle ilgi çekmez ve çoğu kez cevap verilmez.
Sorunuzu/sorununuzun çözümü için yazılacak formül ve/veya VBA kodları satır ve sütun esas alınarak yazılır. Örnek dosya olmadan hayali olarak önerilecek çözümler satır/sütun referansları uymayacağı için sıkıntı yaratır.
Dosya paylaşım siteleri üzerinden örnek dosyada ne istediğinizi anlatıp, varmak istediğiniz sonucu gösterirseniz daha kolay yanıt alırsınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel sheets
Üstat hoşbulduk. Ancak soru yeterince basit. Günlük dolar kurunu hücreye çekiyoruz. Bu hücredeki degeri de günlük olarak alt alta otomasyon olarak dizebiliyormuyuz?

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Örnek dosyanız olmadığı için ancak bu şekilde tarif edilebilecek bir yardımda bulunabilirim.

Son=Range("A1").End.XlDown.Row
Range("A" & Son+1)= Workheets("ÖtekiSayfaAdı").Range("A1")

Excel Vers. ve Dili
Excel sheets
Öncelikle cevabınız icin teşekkür ederim. Ben google e tablolar yani sheets kullaniyorum cevrimici erisebilmek icin. Orada =GOOGLEFINANCE("Currency:UsdTry")
Koduyla o hucreye güncel kuru getirebiliyorum. Resim de de goreceginiz gibi end date vesaire farkli komutlar var pek formül yazmayi bilmiyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz. https://dosya.hizliresim.com/ftwwlD0B1ntjxO1/preview