bir hücreyi çaprazlama ikiye nasıl ayırabilirim?

excelde bir hücreyi çaprazlama ikiye ayırıp alt tarfına başka veri üst tarafına başka veri nasıl girebilirim.ayrıca üst tarafın rengini ve alt tarafın rengini nasıl değiştirebilirm.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hücreyi seçip sağ-klik-kenarlıktan çapraz çizgi koyabilirsiniz. Ama bu hücreyi ikiye bölmek anlamına gelmez, yazıyı metni kaydır ve boşluk ile denk getirmek mümkün olabilir. Ama iki ayrı renk veremezsiniz. Bunun için önerim; bir hücreye çizim araçlarından iki adet üçgen yerleştirin ve metinleri bu üçgenlere yazın. Her iki üçgeninde rengini farklı yapabilirsiniz.

teşekkür ederim. Ã?neriniz istediğim sonucu elde etmeme kafi gelmedi.Bunun bir şekilde yapılabileceğini zannediyorum.Ama nasıl?

Benim bildiğim yapılmaz. Böyle zannettmenizin sebebi nedir?

Excel gibi bir programın böyle bir seye izin vermeyeceğini düşünüyorum.Eğer geçekten yapılamıyorsa bunu bir eksiklik olarak görüyorum.Çünkü bahsi geçen özelliği kullanmak istiyorum.

Sn.balim böyle bir özelliği bizler bilmiyoruz.Eğer bulduğunuz taktirde lütfen bizlerlede paylaşın.Merakla bekliyoruz.

Selamlar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Excel gibi bir programın böyle bir seye izin vermeyeceğini düşünüyorum.Eğer geçekten yapılamıyorsa bunu bir eksiklik olarak görüyorum.Çünkü bahsi geçen özelliği kullanmak istiyorum.
Sn Balim

Eğer bunu bir eksiklik olarak görüyorsanız Microsoft'a bildirebilirsiniz. Ayrıca yukarıda benim yazdıklarımı dikkatli okumamışsınız. Bir hücreyi çaprazlama ikiye ayırma yoktur. Sadece çaprazlama çizgi çizme vardır. Ama ayrılmış gibi görünen bu hücreye küçük bir hile ile yazı yazabilirsiniz, ama ayrı renk veremezsiniz. Bunun için aşağıdaki resme özelliklede hücreye nasıl yazı yazıldığına bakın.

Değerli leventm;

Verdiğiniz örneği dikkatle inceledim.Pratik olarak ve bu işi, bir iki hücreye uygulayacaksak iyi bir çözüm sunmussunuz.Fakat bir sutundaki 500 tane hücreye aynısını yapmak hiç pratik gözükmemektedir.Bilakis epey zahmetli bir işdir.Bu konuyu araştırıyorum.Eğer bulursam sizlerlede paylaşacağım.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 -TR
Office 2003 -ING
Office 2007 -ING
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/11/2020
Bende araştırıyorum.. Bulduğum taktirde paylaşacağım ....