bir kaç kritere göre saymak

Excel Vers. ve Dili
office 2003
personel adlı bir çalışma sayfam var şimdi bu sayfada personellerin tutulduğu bir tablo var. ben personel say adlı çalışma sayfamda kaç personel oluğunu eğersay ile yapmak istiyorum. sayma işlemini gerçekleştiriyorum ama bir kriter daha gerektiğinden işlem düzgün çıkmıyor. =EÐERSAY(PERSONEL!J3:J249;PER.SAY!A3) burada A3 deki kritere uygun değerlerin toplamı geliyor ama ben şöyle istiyorum. personel tablosundan branş sütunundaki finansları toplayacak fakat bu finanslar durum sütunundaki 1 olanlar olacak 0 değerindeki finansları toplamak istemiyorum. yani eğersay bana sadece A3 de yazılı olan kritere göre değer veriyor benim hem branş sütununu hemde durum sütunu dikkate olarak saymam lazım.
yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzun çözümü için en ideal fonksiyon TOPLA.ÇARPIM fonksiyonudur. Formülün yazılabilmesi için bir örnek dosya gönderebilirsiniz. TOPLA.ÇARPIM yazarak arama yaparsanız çok sayıda örnekte bulabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
TAM ANLAMADIM DOSYA EKTE YARDIMCI OLURSAN ÇOK MEMNUN OLURUM.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
PER.SAY sayfasındaki B1 hücresine aşağıdaki formülü yazın ve B1 hücresini aşağıda doğru kopyalayın.

=TOPLA.ÇARPIM((PERSONEL!$J$3:$J$1000=A2)*(PERSONEL!$F$3:$F$1000=1))

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Bu fonksiyonu öğrenmem çok iyi oldu. Yardımlarınız için teşekkür ederim.