Bir Klasörden Diğerine Resim Atma

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Arkadaşlar Merhaba,

Bunun yeri burası mı bilmiyorum ama şansımı deneyeyim. Elimde bir klasörde 34000'e yakın resim var ve bir de excel dosyam var. Benim yapmak istediğim şey ise elimdeki excel dosyasındaki kodla resim klasöründeki resme ait kodu eşleştirmek ve onu ordan alıp başka bir klasöre aktarmaktır.

Böyle bir şey yapabilir miyim? Herhalde yapamam ama belki bilgisi olan vardır.

Paylaşırsanız sevinirim....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR
Eşleşme kısımları için dosyayı görmek gerekir ama dosyaları taşımak için ekteki gibi bir formül işinizi görecektir.

Kod:
Sub taşı()

Set evn = CreateObject("scripting.filesystemobject")

yol = "C:\Users\Huseyin\Desktop\A2\"
yol2 = "C:\Users\Huseyin\Desktop\A1\"

dosyaadı = "A2.Txt" 'taşınacak dosya adı bu excel listesi varsa dongu yapılabilir.

On Error Resume Next
evn.movefile yol & dosyaadı, yol2

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Selam dostum ilgin için teşekkürler resim dosyasının boyutu 7.16 Gb içindeki resimlerin excel i var .jpg uzantılı ekle butonunu bulabilirsem ekleyeceğim. Yukarıdaki kodu nereye yapıştırıcam bilmiyorum da ondan sordum.

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028
Klasörden Klasöre resim kopyalama

Sn. blackakin, Bir zamanlar kendim için yaptığım dosyayı buldum, sizin de istediğiniz anladığım kadarıyla böyle bir program. Ekli dosyayı İnceleyiniz. Kayıt ve Vba şifreleri 123 tür. Bilginiz olsun.

Not: bu dosyayı hazırlarken kullandığım kodlar bu siteden temin ettiğim kodlardır, emeği geçen arkadaşların ellerine sağlık.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sn. blackakin, Bir zamanlar kendim için yaptığım dosyayı buldum, sizin de istediğiniz anladığım kadarıyla böyle bir program. Ekli dosyayı İnceleyiniz. Kayıt ve Vba şifreleri 123 tür. Bilginiz olsun.

Not: bu dosyayı hazırlarken kullandığım kodlar bu siteden temin ettiğim kodlardır, emeği geçen arkadaşların ellerine sağlık.
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim yalnız verdiğiniz dosyayı indiremiyorum. Altın Üyelik falan diyor.

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028

Ekli dosyalar