bir sayfadaki bilgileri sayaca aktarma

ekli göndermiş olduğum dosya içerisindeki "rapor" sayfasında ki sütunda yer alan bilgiler aralarında boşluklarla beraber alt alta yazılı fakat birbiriyle aynı olanlar var ve giriş sayısı çok olduğu için makro yazmak uygun olur diye düşündüm. Bu girişlerin toplam sayısını "sayac" sayfasında kendi adının yanına yazdırabileceğim döngü nasıl olacaktır. cevap verirseniz sevinirim.

E11 hücresine aşağıdaki formülü yaz. Makroya gerek yok. Aşağıya doğru kopyala.
=EÐER(D11="";"";EÐERSAY(rapor!C$9:C$1000;D11))

cako saol ama bir problem daha var benim istediğim şey "sayaç" sayfasında d11 den başlayan parça isimlerinide diğer taraftan alıp yazması sonrada sağ tarafına sayaç rakamını yazması. bunu nasıl yaparız. bu parça sayıları binlerce ve karışık arada birbirinin aynı olanlar var hepsini böyle alt alta yazamam.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızı inceledim ilk sorunuzun çözümü için Sn cako'nun verdiği formül yeterlidir. İkinci sorunuz ise binlerce veri olduğuna göre ancak bir makro ile çözülebilir. Bu makronun tasarımı içinde yeni bir dosya eklemenizde fayda olduğunu düşünüyorum. Mevcut dosya cevap için yeterli değil.

yeni göndermiş olduğum dosyadaki"rapor" sayfasındaki kayıtlardan(yaklaşık 500 adet) aralarda birbirinin aynı olan("-" işaretinden sonraki bölümlerin olmadığını varsayın)bir sürü kod no su var. bunların hepsini tek tek bulup "sayaç" sayfasına girmek istemiyorum. örneğin a47 ile a52 arası ss629 ve toplam 6 adet bu "ss629" kodundan aşağıda farklı bir yerdede olabilir. yani bu yaklaşık 500 kod içerisine yayılmış bir sürü ss 629 olabilir bu durumda benim istediğim bu girişlerin tümünü süzüp tüm ss629 lar için "rapor" sayfasında bir ss629 kodu ve yanına kaç tane olduğunun yazılmasıdır. ben döngüyle olur diye tahmin etmiştim bu yüzden döngü sordum yardımlarınız için saolun.

Ã?rnek bir dosya gönderiyorum. Bu çalışma, Sayfa1 A sütunundaki parça isimlerini boşları atlayarak tekrarlanmadan Sayfa2 A sütununa yazıyor ve B sütununa da kaç defa bu parça isimlerinin kullanıldığını belirtiyor.
Adresleri kendinize göre uyarlarsınız.
Kolay gelsin.

eywallah cako çok saolasın süper olmuş ellerine bilgine sağlık.