Bir sayfadaki yinelenen hücreleri diğer sayfada tek şekilde yazdırma

Excel Vers. ve Dili
2013
Arkadaşlar merhaba benim problemim sayfanının birinde A1 den Son dolu A hücresine kadar İllerin isimleri mükerrer bir şekilde bulunuyor. 4 tane Ankara 12 Tane İstanbul 54 tane Bursa gibi. Ben bunları diğer sayfada group BY gibi tek tek yazmak istiyorum. İl isimleri ve satır sayısı değişkendir. Nasıl Yapabilirim.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Sütunu kopyalayıp diğer sayfaya yapıştırın, sonra "VERİ" menüsündeki "Yinelenenleri Kaldır" seçeneğini kullanın, böylece her veri sadece 1 kez yer alacak, mükerrer olanlar silinecektir..

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Alternatif:
Özet tablo kullanabilirsiniz.:cool:

walabi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2010

excel 2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-08-2025
Merhaba,

Bu konu ile alakalı bir sorum olacak, *Örneğin data ve veri isimli iki sayfam var. Veri sayfası sonuç sayfası kısaca. *

Data *sayfasının A sütununda *mükerrer *olarak numaralar var. *Bu numaraları ben veri adlı sayfanın A sütununun 3. satırından başlayarak nasıl yazdırabilirim. *Yani veri sayfasına yansıyacak sonuç ilgili numaralar benzersiz olacak, sıralı olacak *ve yazdırma işlemi *3 satırdan başlayacak. *Tabi makro olarak gerekli.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Merhaba,

Bu konu ile alakalı bir sorum olacak, *Örneğin data ve veri isimli iki sayfam var. Veri sayfası sonuç sayfası kısaca. *

Data *sayfasının A sütununda *mükerrer *olarak numaralar var. *Bu numaraları ben veri adlı sayfanın A sütununun 3. satırından başlayarak nasıl yazdırabilirim. *Yani veri sayfasına yansıyacak sonuç ilgili numaralar benzersiz olacak, sıralı olacak *ve yazdırma işlemi *3 satırdan başlayacak. *Tabi makro olarak gerekli.
Aşağıdaki kodları bir modüle yapıştırıp deneyiniz:

Kod:
Sub süz()
Set s1 = Sheets("Veri")
Set s2 = Sheets("Data")
For i = 1 To s2.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row
yeni = WorksheetFunction.Max(3, s1.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row + 1)
If s1.[A3] = "" Then yeni = 3
If WorksheetFunction.CountIf(s1.Range("A3:A" & yeni), s2.Cells(i, 1)) = 0 Then
s1.Cells(yeni, 1) = s2.Cells(i, 1)
End If
Next
End Sub