bir sütundaki verilerin değeri sıfır olunca uyarı verme

Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
Herkese merhaba,

e-ticaret işiyle uğraşıyorum. stoklarımı kendim excel üzerinde takip ediyorum. her satışta "Satışlar" sekmesine satışı detaylı olarak giriyorum. "Stok Durumu" olarak bir sekmem var. bu sekme "Ürün Alımı" sekmesindeki X ürününden kaç tane var sayıyor "Stok Durumu" sekmesine yazıyor, "Satışlar" sekmesinde X üründen kaç adet çıktı sayıyor ve ona göre bana stok durumumu güncelliyor. fakat şöyle bir durumum var. stoklarım eksiye ya da sıfıra düşünce bir uyarı almak istiyorum. veri doğrulamadan denedim ama tahminimce hücrelerde formül olmasından kaynaklı çalışmadı. veri doğrulamaya formül yaptım yine işe yaramadı. sanırım bunun çözümü vba'da olacak.

vba bilgim yok. araştırdım ama işin içinden çıkamadım. aslında çok basit bir algoritması var. fakat vba bilmeyince tıkandım.

Yardım istediğim konu;

Stok Durumu sekmesinde yer alan D3 : D104576 arasında bir değer sıfır olunca bana "Bu Satış Sonrası Stokta Ürün Kalmayacaktır" şeklinde bir bilgi mesajı versin. makro "Satışlar" sekmesine veri girişi yapmaya başladığımda çalışsın.

valla yardım olursa büyük bir dertten kurtarırsınız beni. yaklaşık 1 haftadır sadece bunun üzerine çalışıyorum. yok olmuyor

Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
edit : sadece sıfır değil eksi değerler de gerekiyor